Pénteken megküzdött egymással két amerikai egyetemista a „világ első reproduktív egészségügyi versenyén”, ahol a fiúk spermái laboratóriumi körülmények között próbáltak célba érni, csak ez esetben nem egy új élet, hanem a 10 ezer dolláros (körülbelül 3,5 millió forint) fődíj reményében. A Sperm Racing hivatalos weboldala „legendának” nevezte a két versenyzőt, a Dél-kaliforniai Egyetemen hallgató, 20 éves Tristan Milkert és riválisát, a Kaliforniai Egyetemre járó, 19 éves Asher Proegert.
A párostól spermiumokat gyűjtöttek a mikroszkópos tehetségkutató versenyre, amelyet a „termékenység és a fittség végső csatájaként” emlegettek, és a három futam végén Tristan Milkert hirdették ki győztesként. A rendezvényt nem egy garázsban megtartott kamaszcsínyként kell elképzelni, ugyanis a körülbelül 1,4 millió dollár (közel félmilliárd forint) értékű versenyre a diákok 20, a felnőttek 40, míg a VIP-tagok 999,99 dollárért válthattak jegyet. Az eseményen óriáskivetítőkön közvetítették a meccset, a statisztikákat és a ranglistákat, valamint az 500 fős tömegben influenszerek és YouTube-osok készítettek interjúkat egymással. A sperma mikroszkópos nézetét animációvá alakították, ami megkönnyítette a megfigyelésüket a női reproduktív rendszer mintájára készült, körülbelül 20 centiméteres versenypályán. A spermamintákat frissen gyűjtötték be röviddel a verseny kezdete előtt, hogy megőrizzék egészségüket, majd testhőmérsékleten tárolták őket egy inkubációs kamrákban, míg végül egy centrifugából kerültek a kétsávos pályára, ahol elektromos árammal tartották a spermiumokat a medrükben.
A verseny kezdete előtt az egyik résztvevő, Proegert azt nyilatkozta a Daily Mailnek, hogy „válság van a férfiak termékenységével kapcsolatban”, ami „egyre súlyosbodik, mivel mikroműanyagok és más hormonblokkolók kerülnek be az étrendünkbe”. Bár nem a közgazdaságtan szakos hallgató nyert, önmagát tökéletes versenyzőként definiálta, akinek az „erős úszói” készen állnak arra, hogy a legjobbat hozzák ki magukból. Versenytársa, Tristan Milker először csak nevetett a kezdeményezésen, de végül ráérzett, hogy ez „felrobbanhat”. Az Indianapolisban született fiú hozzátette, fontosnak érzi, hogy tudassák az emberekkel, hogy változtathatnak az egészségügyi állapotukon.
A startup három társalapítójának, a 17 éves Eric Zhunak, a 16 éves Nick Smallnak és a 22 éves Shane Fannek az volt a célja, hogy felhívják a figyelmet a férfi terméketlenségre.
Arra törekszünk, hogy a spermium kevésbé legyen tabutémája, inkább váljon biomarkerré. Mindig a pornóval hozzák összefüggésbe, ezért senki sem beszél róla. De ha képesek vagyunk olyan biomarkerré tenni, amelyen az emberek ténylegesen javíthatnak, akkor megváltoztatjuk a paradigmát
– mondta a júliusban 18. életévét betöltő Eric Zhu. A fiú 13 évesen alapította az első üzleti vállalkozását, ami után hamar kirúgták az iskolából, miután nem járt be az óráira. 15 évesen már San Franciscóba költözött, és megnyitott egy tízfős irodát, ahol olyan tech gurukkal is kapcsolatba lépett, mint az Open AI vezérigazgatója, Sam Altman.
Stephanie Sabourin, a rendezvény szponzora, a spermaelemzéssel és spermafagyasztással foglalkozó Legacy klinikai szolgáltatásokért felelős igazgatója is megjelent az eseményen, hogy a téma súlyát tényleges orvosi képviselettel támasszák alá.
Jelenleg globális termékenységi válságban vagyunk. Nagyon borúlátóan hangzik, de igaz. A legjobb tanács, amit bárkinek adhatok, az, hogy bármennyire is kínos, kellemetlen és nehéz olyan dolgokról beszélgetéseket folytatni, mint a spermád és a termékenységed, menj el tesztelni. Minél előbb azonosítasz egy problémát, ha van ilyen, annál könnyebb és gyorsabb a javítása
– nyilatkozta Sabourin.
The post Megtartották a világ első spermaversenyét Los Angelesben first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu