Katalóniáról vélhetően Barcelona ugrik be elsőként a legtöbbeknek, pedig az autonóm törekvésektől duzzadó régió jóval többet tud nyújtani, mint önmagában az – egyébként lenyűgöző – másfél milliós nagyváros. A katalánoknak ugyanis megvan mindenük, amit egy átlagos turista kívánhat: homokos tengerpartok, történelmi látnivalók, bámulatos természeti adottságok, finom ételek és kiváló vermutok.
A legszebb az egészben, hogy jobban is járunk, ha a katalán kirándulásunk kiindulópontja nem Barcelona lesz, a környező városokban ugyanis lényegesen olcsóbban meg lehet szállni, és, ha jól helyezkedünk, sokkal több mindent fel tudunk fedezni néhány nap alatt – persze csak akkor, ha nem kifejezetten Katalónia fővárosára vagyunk kíváncsiak.
Az utazásban nincs sok variációs lehetőség
Mi egy nagyobb társasággal április végén repültünk Gironába, ami vonattal nagyjából 40 percre, autóval körülbelül 1 órára van Barcelonától észak-keleti irányban. Ez egy százezres lakosú város, ami vélhetően nem sokáig marad így, ugyanis komoly népességnövekedés zajlik annak hatására, hogy a barcelonaiak agglomerációként tekintenek rá, és sokan ide költöznek azok közül, akiknek vagy nincs pénzük a lakhatásra Barcelonában, vagy egyszerűen csak megelégelik a túlzsúfoltságot.
Budapestről egyébként a Wizz Air kínálatában április eleje óta érhető el Girona úti célként – jelen állás szerint keddi és szombati járatokkal –, ez is adta az apropóját, hogy megnézzük. Az utazás előtt három hónappal foglaltuk le a repülőjegyeket, ami oda-vissza 35 ezer forint környéki összeg volt feladott poggyász és ülőhelyválasztás nélkül, de a mai átlagárakat és más spanyol desztinációkat figyelembe véve ez még mindig kifejezetten versenyképes ár, sőt, olcsónak is mondható a maga nemében.
A gironai reptér Ferihegyhez képest miniatűrnek mondható, így elég könnyen szembejön az érkező utasokkal az a közel tucatnyi autókölcsönző, amelyeknek a kijárat környékén van az irodájuk. Mi is az egyikből béreltünk autót, darabját napi 50 euróért, ami, ha négy főre osztjuk le, nem mondható drágának. Ehhez persze hozzájön még az üzemanyagköltség, ami ottjártunkkor 1,6 euró körül mozgott literenként, tehát minimálisan drágább, mint itthon. Ugyanakkor az autó szabadságot ad, sokkal könnyebb közlekedni vele nagyobb távokon, mintha vonatra vagy buszra kellene várni, és a csatlakozásokat kellene keresni. A spanyolok lazaságára pedig elég jó példa, hogy az autókölcsönző munkatársa csak annyit kért tőlünk, legalább az egyik kerekét vigyük vissza a járműveknek, a többi nem számít, úgy be vannak biztosítva. Végül azért jobban figyeltünk ennél rájuk.
Katalónia felfedezésére persze lehet használni a barcelonai utat is, de tapasztalatunk szerint ide a repjegyárak – szezontól függetlenül – drágábbak, mint Gironába, és a katalán fővárosból is nehezebb kikecmeregni, ha útnak szeretnénk indulni.
Autentikus szálláshelyek
Ha valaki szeret mélyebben megismerkedni más országok tradícióival, akkor Katalóniában jó helyen jár.
The post Mennyiből jön ki egy hosszú hétvége Katalóniában, ha be sem tesszük a lábunkat Barcelonába? first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu