Egy olyan országért dolgozunk, ahol a hatalom nem titkolja el a polgárok elől, ami hatással van az életükre, és ahol a közös értékeink védelmében kiálló embereket megbecsülik. Egy olyan Magyarországért, ahol építenek, és nem rombolnak.
Ez közös bennünk és ügyfelünkben, Bátonyi Péterben, aki most a nyilvánosság elé állt azzal, hogy milyen visszaéléseket tapasztalt a műemlékvédelem területén. Bátonyi először a minisztérium fórumain, majd mikor ott nem járt sikerrel, a nyilvánosságban tett és tesz meg mindent olyan épületek védelméért, mint az Agrárminisztérium vagy a Kilián laktanya. Bátonyi Péternek és a hozzá hasonló bátor polgároknak mi azzal köszönjük meg a kiállásukat, hogy melléjük állunk és védelmet nyújtunk nekik, amikor a közösségért tett lépéseikért retorzió éri őket.
Ha a csodaszép épületeinket le lehet rombolni, ha úgy lehet őket átalakítani, hogy nem vigyázunk kellően rájuk, akkor nem csak egy épület vagy a város képe változik meg végérvényesen, hanem a közös értékeink, a kultúránk is szegényebb lesz egy darabbal. Pont így van ez a szellemi értékeinkkel is.
Az elmúlt időszakban az eddigieknél is többet kellett koncentrálnunk közös értékeink megvédésre, legyen szó a közegészségügy vagy az iskolák működéséről, vagy az egyenlő és méltó élethez való jogunkról. Ez gyakran olyan feladat, mintha egy, az Indiana Jones filmekben látható fokozatosan lejjebb csukódó plafont próbálnánk meg legalább pozícióban tartani. Egyedül nem megy.
Dolgozz velünk te is támogatóként a közös értékeink védelméért, és egy olyan országért, ahol lehet jól élni, és nem kell azért aggódni, hogy a gyerekeink máshol keresnek hazát.
Kapronczay Stefánia, a TASZ stratégiai igazgatója
További információ: tasz.hu/tamogatas
The post Mi a közös a műemlék- és a jogvédelemben? first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu