Nagy Feró szerint tíz év múlva senki nem fog emlékezni Majka dalaira

Forr a dalom – a zene társadalomformáló ereje címmel rendezett kerekasztalbeszélgetést a Mathias Corvinus Collegium, az egyik meghívott vendég Nagy Feró volt. Az énekes a beszélgetés során egyebek mellett elmondta, maga sem sejtette a hetvenes évek végén, amikor elkezdett a saját életükről szóló dalokat írni, hogy a Beatrice befut majd.

„Ragályossá váltunk, mint most Azahriah” – idézi Nagy Ferót a hvg.hu. A zenész azt állította egyébként, hogy ő sosem bántotta Azahriah-t.

Állati jó, hogy megmutatta valaki, hogyan kell háromszor megtölteni a Puskást. Némileg legfeljebb irigykedek rá. De amúgy sem az ilyen vén marháknak kell őt megítélni, mint én, hát, mit tudjuk mi, hogy mi a jó! Sokan viszont tudják, hogy az Introveltált dal a jó. A múltkor meghallgattam: nem is olyan rossz.

Az viszont kifejezetten zavarja, hogy „elszabadult a világháló, ahol azok is hozzászólnak mindenhez, akik nem is értenek az adott témához. Ha például én bármit mondok Azariah-ra, rögtön jön a válasz, hogy »te nem tudsz ennyit, féltékeny vagy, te buzi””.

Arról is beszélt, hogy nem igazán érti azokat az előadókat, akik az utóbbi időben tűntek fel a digitális világban – igaz nem is ítéli el őket. Azahriah mellett Beton.Hofit említette még, illetve Krúbit, akinek a világa viszont kifejezetten ellenszenves számára.

Beleneveli a közönségbe, hogy az a jó, ha iszonyú trágár vagy. […] Trágárkodjon otthon vagy máshol. Hát, nem mutatta meg neki a magyartanára Arany Jánost, József Attilát? Nem akkor lesz valaki bátor, ha trágárkodik

– fogalmazott Nagy Feró, aki szerint a most divatos, kormánykritikus előadók közül még Majka a legjobb, de úgy véli, hamar elfelejtjük az ő dalait is – nem úgy, mint a Beatrice örökérvényű slágereit.

Tíz év múlva, ha megkérdeznek bárkit, hogy mondjon egy dalt tőle, nem fognak tudni mondani. De a Nyolc óra munka, nyolc óra pihenés akkor is eszükbe fog jutni.

The post Nagy Feró szerint tíz év múlva senki nem fog emlékezni Majka dalaira first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest