Nem sokkal azután, hogy Karácsony Gergely főpolgármester bejelentette, hogy az állam tízmilliárdos elvonása miatt leállította három fővárosi közmű cég kifizetését, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter arról posztolt a témában, hogy az Államkincstár jogosan inkasszózott.
Senki sem áll a törvények és jogszabályok felett, a szolidaritási hozzájárulást mindenkinek meg kell fizetnie! Ez alól senki sem kivétel
– jelentette ki a miniszter, külön hangsúlyozva azt, hogy az inkasszóval szemben nem lehet jogvédelmet kérni.
Az inkasszó ebben az esetben az adóbeszedés egyik módja, nem pedig egy közigazgatási eljárás része. Ezért azzal szemben a jogvédelmet nem lehet gyakorolni
– húzta alá Nagy Márton, aki szerint a szolidaritási hozzájárulás a költségvetés bevétele, ezért az Államkincstár nem csak jogosult, de „köteles is minden lehetséges intézkedést megtenni a hozzájárulás beszedése érdekében”.
The post Nagy Márton a fővárosi pénzelvonásról: Az inkasszó az adóbeszedés egyik módja first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu