A magyar államnak érdemes eladnia a részesedését a bankholdingban – ezt válaszolta az Index kérdéseire Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton konkrétan azt mondta:
A Magyar Bankholding érdeklődik az iránt, hogy növelje a tőzsdei jelenlétét, bővítse a közkézhányadot. Ez lehetőséget adna arra az államnak, hogy értékesítse a részesedését, ami jelenleg 20 százalékos. Személyesen úgy gondolom, hogy a magyar államnak érdemes eladnia a részesedését a bankholdingban.
A hétfői sajtótájékoztatóról a portfolio.hu is beszámolt. Ők arról írtak, hogy az MNB-alapítványok ügye kapcsán kiemelte Nagy Márton, hogy ő már a kezdetekkor elhagyta az alapítványokat, lemondott a kuratóriumi tagságról. „Most sem akarok foglalkozni az alapítványok ügyével, ha valami ott történt, akkor ki fogják vizsgálni” – mondta. „Az Állami Számvevőszék intézmény független szakmaiságát nem érdemes megkérdőjelezni” – érzékeltette. Matolcsy György korábbi jegybankelnöknek és kollégáinak is megvan a védekezéshez való joga – utalt arra, hogy Matolcsy Györgynek ma megjelent egy nyilatkozata erre vonatkozóan.
Megjegyezte:
el sem olvastam az ÁSZ-jelentést, a végén még ideges leszek.
Nagy azt is mondta, hogy az idei a gazdasági áttörés éve, 2025 második felében már 3 százalék feletti növekedés, a következő években pedig a GDP dinamikus bővülése várható. Kiemelte: a főbb makrogazdasági mutatókban nincs jelentős különbség a tárca és a jegybank előrejelzése között, a jegybanki prognózisban a sáv közepét vették számításba. Éves átlagban 2025-ben a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) 2,5 százalékos növekedést vár, jövőre 4,1 százalék, 2027-ben 3,9 százalék, majd 2028-ban és 2029-ben egyformán 4,1 százalékos GDP-növekedéssel számolnak. A GDP-ben a fogyasztás erőteljes bővülése dominál az idén a miniszter közlése szerint. Ezt támogatja a reálbér-növekedés, az árrésstop, valamint a családi adókedvezmény duplázása, illetve a háromgyermekesek októbertől életbe lépő szja-mentessége – ismertette az MTI tájékoztatása szerint.
Hozzátette: az infláció átmenetileg gyorsul, idén 4,5 százalékos átlagos áremelkedést várnak, jövőre 3,6 százalékra csökkenhet a mutató, 2027-től 2029-ig pedig átlagosan évi 3 százalékos inflációval számol a tárca. A kormány megőrzi a nyugdíjak vásárlóerejét, a kiegészítő emelés keretében közel 40 ezer forinttal emelkedhet a 2025-ös átlagnyugdíj – hangsúlyozta.
The post Nagy Márton: nem olvastam az ÁSZ-jelentést, attól csak ideges leszek first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu