Négy embert gyanúsítottként hallgatott ki a rendőrség foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt Gálvölgyi János ügyében, akihez három éve hiába hívtak mentőt, derült ki az RTL Híradóból. A hírműsor információi szerint a gyanúsítottak mind a mentésirányításnál dolgoztak, egyikük az a diszpécser, aki rátette a telefont Gálvölgyi egyik lányára, de gyanúsított lett a mentésvezető is.
Rab Ferenc, a Fővárosi Főügyészség helyettes szóvivője az RTL-nek azt mondta, a rendőrség két nőt és két férfit hallgatott ki. A gyanúsítottak nem tettek vallomást, ketten a gyanúsítással szemben panasszal éltek. A panaszok elbírálása folyamatban van.
A mentőszolgálat nem árulta el, a gyanúsítottak még mindig ott dolgoznak-e, arra hivatkozva, hogy nem adhatnak ki információt folyamatban lévő rendőrségi eljárásról.
Gálvölgyi János rosszulléte
A színész 2023. május 10-én otthonában lett rosszul. Mentő hiányában végül lányai vitték be a kórházba. Hetekig az intenzív osztályon kezelték, lélegeztetőgépen is volt. Később kiderült, a mentésirányító nem ítélte életveszélyesnek a helyzetet, ezért nem küldött azonnal mentőautót.
A mentőknél belső vizsgálat indult. Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője pedig elismerte: hibásan mérlegelt a mentésirányító, amikor nem sorolta életveszélyes kategóriába Gálvölgyi rosszullétét, és bocsánatot kért a családtól.
A rendőrség nyomozást indított, amit aztán bűncselekmény hiányában megszüntettek, az ügyészség azonban újraindította azt.
The post Négy embert gyanúsítottként hallgattak ki Gálvölgyi János ügyében first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





