Négy tavalyi kütyü, amit még idén is érdemes megvenni

Thumbnail for 6281198

Huawei Freebuds 6i zajszűrős fülhallgató

A vezeték nélküli fülesek évek óta az egyik legnépszerűbb kütyükategóriát jelentik, és 2024-ben sem volt hiány az ilyen eszközökből, a gyártók ontották magukból a jobbnál jobbnak kikiáltott modelleket. Jó pár megfordult a mi tesztlaborunkban is, a Google újdonságától (Pixel Buds Pro 2) kezdve a Samsung átdizájnolt csúcsmodelljén át (Galaxy Buds3 Pro) egészen a Nothing amúgy korrekt áron kínált fejlesztéséig (Ear). A felsorolt fülesek ugyanakkor mind a felsőbb kategóriába tartoznak, az áruk 50-től közel 100 ezer forintig terjed, ezt pedig nem mindenki engedheti meg magának.

Szerencsére választék azért bőven akad kevesebbért is, és a megfizethetőbb modellek közül az egyik tavalyi kedvencünk a már 35 ezer forint környékén beszerezhető Huawei Freebuds 6i,

ami ezért az összegért cserébe kipipál jó néhány fontos funkciót. Ezek egyike a hatékony aktív zajszűrés (ANC), ami valóban képes kizárni a külvilágot, és az sem elhanyagolható, hogy a fejhallgató a kategóriájához mérten teljesen elfogadható hangminőséget kínál, és adott az LDAC és L2HC 2.0 kodekek támogatása is.

Szajki Bálint / 24.hu

Az összeszerelés minősége hibátlannak mondható, a Huawei által tovább csiszolt, (de még mindig) AirPods ihletésű formának hála a viselés hosszú távon is kényelmes, az üzemidő pedig 5 és 8 óra között mozog attól függően, hogy mennyit használjuk az aktív zajszűrést, a tok pedig legalább háromszor képes visszatölteni a füleseket, mielőtt teljesen lemerülne. Az egyetlen komolyabb hiányosságként a vezeték nélküli töltés hiánya hozható fel, bár a Freebuds 6i mentségére szóljon, hogy azt még a hasonló képességű, de valamivel drágább Nothing Ear (a) sem kapta meg.

Logitech G915 X Lightspeed gamer billentyűzet

Számítógépes perifériákkal jóval kevesebbet foglalkozunk, mint például zajszűrős fülhallgatókkal, pedig ezen a téren is akadnak egészen különleges megoldások, elég csak a Glorius Gaming-féle GMMK Pro klaviatúrára gondolni, amit a felhasználó rakhat össze az általa választott alkatrészekből. Ennél egy fokkal ugyanakkor jobban szerettük a Logitech által piacra dobott G915 X Lightspeed billentyűzetet, ami egy tényleg sokoldalú eszköz, kifejezetten azok számára, akik komolyan veszik, hogy milyen eszközökkel vágnak neki a különböző kompetitív videójátékoknak.

Ez a klaviatúra mechanikus, ráadásul vásárláskor eldönthető, hogy milyen kapcsolók (Linear, Tactile, Clicky) legyenek a jó minőségű és strapabíró polibutilén-tereftalát (PBT) műanyag sapkák alatt. A kiváló anyagminőség amúgy az egész eszközre jellemző, és a fém külső burkolatért külön jár a piros pont. A klaviatúra egyik nagy különlegessége, hogy vezetékkel és anélkül is használható, ráadásul saját akkumulátorral is rendelkezik, ami 36 órán át bírja teljes fényerőn használt háttérvilágítással, 90 órán át 50 százalékon, és akár 700 (!!!) óráig, ha nem kapcsoljuk be a fényeket.

Varga Jennifer / 24.hu

Utóbbi természetesen gombonként testre szabható, ráadásul a billentyűsapkák kialakítása is olyan, hogy a világítás nem „veszik el”, a fények nemcsak jól néznek ki, de általuk a billentyűzet sötétben is jól használható. A kapcsolódó szoftverben emellett testre szabhatók egyes gombok (a görgő ugyanakkor nem, az mindig a hangerő), illetve beállíthatók külön profilok is (akár játékokhoz is), amik lementhetők a billentyűzet memóriájába, így azok akkor is használhatók, ha olyan számítógépre csatlakozunk, amin nincs ott a Logitech programja.

Vezetékes módban a késleltetés tényleg minimális (3,5 ms), ami természetesen főleg játék közben lesz fontos, és úgy általában is igaz, hogy ez a klaviatúra főleg akkor jó választás, ha tényleg komolyan vesszük az online küzdelmeket. Az ára is csak ebben az esetben nyer értelmet, hiszen szimpla irodai használathoz egész egyszerűen nem lenne értelme kifizetni érte a meglehetősen borsos, közel 100 ezer forintos összeget.

Pixel 9 Pro okostelefon

Hosszú évek után a Google idén úgy döntött, hogy Közép-Európába, azon belül Magyarországra is visszatér az okostelefonjaival és a viselhető eszközeivel, így már nemcsak szürkeimportból, gyártói jótállás nélkül szerezhető be a Pixel 8a, a Pixel 9, a Pixel 9 Pro, a Pixel Buds Pro 2 és a Pixel Watch 3. Mindez már csak azért is jó hír, mert a 2024-es év egyik legjobb mobilja a Pixel 9 Pro, ami nyers teljesítményben ugyan nem ér az olyan csúcstelefonok nyomába, mint a Xiaomi 14 vagy éppen a Samsung Galaxy S24 Ultra, ugyanakkor a képernyőt és a kamerás képességeket illetően a konkurensek előtt jár – olyannyira, hogy jelenleg mindkét területen ez a készülék vezeti a független DxOMark tesztlabor listáját az androidos okostelefonok között.

Adrián Zoltán / 24.hu

Emellé jön még az, hogy a Pixel 9 Pro egy kifejezetten elegáns, kézbe illő készülék, letisztult operációs rendszerrel, továbbá mindenféle mesterséges intelligencia funkciókkal – ezekről itt írtunk részletesebben. Ami a teljesítményt illeti, a telefon hiába nem hoz durva számokat a tesztprogramokban, ettől függetlenül minden rábízott feladatot gond nélkül elvégez, legyen az több alkalmazás párhuzamos futtatása, mobiljáték vagy éppen képszerkesztés az MI segítségével. Fotózásra ennél jobb androidos telefon jelenleg nincsen, az OLED kijelző minőségéről is csak szuperlatívuszokban lehet beszélni, és az sem elhanyagolható, hogy más komponensek terén is a legjobbat kapjuk: Bluetooth 5.3, Wi-Fi 7, USB 3.2, UWB chip, villámgyors és megbízható ujjlenyomat-olvasó, kiválóan teljesítő sztereó hangszórók.

Amibe bele lehet kötni, hogy a Google a tárhelyet illetően a múltban ragadt, így a belépő modell a Pro és a Pro XL változat esetében is csak 128 GB, ami 2024-ben kicsit nevetségesnek hat. Szomorú továbbá az is, hogy a töltés sem nevezhető kifejezetten gyorsnak, hiszen vezetéken 37 watt, míg anélkül 15 watt az elérhető maximum. Szóval messze nem tökéletes a telefon, viszont a pozitívumok messze túlszárnyalják a negatívumokat, így erre a készülékre még 2025-ben is érdemes lehet lecsapni. Már csak azért is, mert a Google ezen mobilhoz is hétévnyi szoftvertámogatást ígér.

LG C4 okostévé

Tévékkel is Dunát lehetett volna rekeszteni 2024-ben, ráadásul a jól ismert márkák (LG, Samsung, Sony) mellett hazánkban is egyre nagyobb teret nyernek az olyan kínai gyártók, mint a Hisense vagy éppen a TCL. Ennek ellenére 2024-ben a dél-koreai LG egyik középkategóriás OLED kijelzőjét találtuk nyerőnek, a C4 névre hallgató modellt.

Adrián Zoltán / 24.hu

A 42, 48, 55, 65, 77 és 83 hüvelykes méretben elérhető televízió külsőre ugyan nem nagyon változott az elődeihez képest (bár tény, ezen a fronton már nehéz újat mutatni), ugyanakkor a 4K felbontású panel típusa immár OLED evo, akár 144 Hz-es képfrissítéssel, és ami még fontosabb, 1100 nitet is elérő fényerővel. Utóbbinak hála tényleg kiválóan jelennek meg a HDR-tartalmak a kijelzőn. Amellett, hogy továbbra is adott a tökéletes fekete, a végtelen kontraszt és a csodálatos színvilág. Persze már OLED fronton is létezik ennél jobb képminőség, cserébe ez a tévé nem kerül közel egymillióba, sőt, kis szerencsével már 400 ezer forint környékén lecsaphatunk rá.

A C4 ráadásul nemcsak a kijelzőt illetően remekel a középkategóriás OLED tévék mezőnyében, de az okosfunkciók terén is élen jár:

végre adott a Chromecast támogatás, van a beállítást segítő chatbot, testreszabható a menürendszer egy része, van a kedvenc csapataink meccseire emlékeztető sportriasztás, beállíthatunk külön profilokat a családtagoknak, továbbá elég fejlett a szülői felügyelet funkció is. És hát az sem elhanyagolható, hogy a gyártó saját fejlesztésű operációs rendszerén elérhető az összes manapság fontos streamingalkalmazás, a Netflixtől kezdve a Disney+-on át az Apple TV+-ig és a SkyShowtime-ig, beleértve az olyan hazai érdekeltségeket is, mint például az Filmio.

Az LG tévéje kiváló választás az olyan konzolok mellé, mint az Xbox Series X vagy a PlayStation 5 bármelyik változata, adott a gamereknek fontos G-Sync és a FreeSync, továbbá a VRR és ALLM, az input lag pedig 5 és 10 milliszekundum között mozog a dedikált videójátékos képernyőmódban. HDMI portból négyet kapunk (mindegyik 2.1-es), USB-portból pedig hármat, az ugyanakkor némileg csalódást keltő, hogy a Type-C csatlakozó meglétét még 2024-ben sem érezte fontosnak a gyártó, továbbá a tévé továbbra is le van ragadva a közel negyed évszázados USB 2.0 szabványnál.

Van tehát lehetőség a fejlődésre, az ugyanakkor üdvözlendő, hogy az LG már ehhez a tévéhez is kibővített szoftvertámogatást nyújt, még 2029-ben is érkezik rá új operációs rendszer, a biztonsági frissítések pedig ezen túl is biztosítva lesznek.

The post Négy tavalyi kütyü, amit még idén is érdemes megvenni first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest