Németh Balázs szerint a legsötétebb diktatúrákat idézi a Tisza javaslata

A házszabály tiltja a szemléltetést, a Mi Hazánk mégis műanyag magzatokat helyezett a képviselők asztalára a szívhangrendelet körüli vitákra utalva. Novák Előd a napirend előtti felszólalások végén érintettsége okán elmondta, hogy az érzékenyítés volt a célja az ajándékozással, és szerinte engedélyt kapott az akcióra. Azt mondta a házelnöknek, nyugodtan büntesse meg érte, mire Forsthoffer Ágnes megköszönte „az értékes hozzászólást”.

Az interpellációk következtek, elsőként Németh Balázs emelkedett szóra. A fideszes képviselő a Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalt kritizálta, szerinte a törvény célja nem a közvagyon visszaszerzése, hanem a politikai önkény, ami az ötvenes éveket, a legsötétebb diktatúrákat idézi. Ez az új ÁVH, a javaslat ellen a liberális Helsinki Bizottság is felszólalt.

Dr. Bódis Péter, az Igazságügyi Minisztérium államtitkára válaszában elmondta, hogy nem lesz új ÁVH, az NVVH célja a közvagyon visszaszerzése és védelme lesz. Független szerv lesz, amely mindenkit vizsgálni fog.

Németh Balázs úgy látja, hogy a javaslat nem nyújt jogállami garanciát: szerinte a Tisza kivezeti az országot Európából, ami ellen csütörtökön tüntetni fognak a Sándor-palotánál.

The post Németh Balázs szerint a legsötétebb diktatúrákat idézi a Tisza javaslata first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest