A történelem legismertebb látnokaként számon tartott asztrológus-csillagász, Michel de Nostradame – ismertebb nevén Nostradamus – először 1555-ben adta ki A próféciák címmel az azóta is minden évben kielemzett jóslatait.
A IX. Károly francia király udvari orvosaként is szolgáló zsidó származású tudós-jövendőmondó összesen 942 különálló versben gyűjtötte össze a látomásait. A látnok munkásságának szakértői úgy tartják, hogy ezekből a versekből sok más mellett kiolvasható:
- a francia forradalom és az Európát felforgató francia császár, Napóleon színrelépése,
- a II. világháború, Adolf Hitler rémtettei és az atombomba éles bevetése,
- az első sikeres holdra szállás,
- a Kennedy-gyilkosságok,
- a 2001. szeptember 11-i terrortámadás,
- de még II. Erzsébet brit királynő halála is.
Azonban Nostradamus a szövegeiben az asztronómiai mozgásokhoz kötötte a látomásait – így a közhiedelemmel ellentétben a próféciákban egyetlen helyen sem szerepelnek pontos évszámok. Így az elkövetkezendő évekre vonatkozó listákat is érdemes a helyükön kezelni.
A tavalyi jövendölésekből ugyanis még az új pápa és az új angol király megérkezése is várat magára – bár Ferenc még februárban kórházba került, és azóta is többször meg kellett szakítania a hivatalos programjait betegség miatt; III. Károlynál pedig rákot diagnosztizáltak az év elején. Az egyre súlyosabb hurrikánok és áradások ellenére a klímakatasztrófa sem pusztította még el a Földet.
Eljöhet a béke Ukrajnában?
2022 februárjában a kelet-európai feszültségek jelentősen fokozódtak, amikor Oroszország megtámadta Ukrajnát. Az azóta eltelt közel három évben a háború több százezer halálos áldozatot követelt, és több millióan kényszerültek elhagyni a lakhelyüket a harcok miatt, amiknél véresebbek a második világháború óta nem voltak a kontinensen. De vajon közeleghet-e a vég? – teszi fel a kérdést a History Channel összeállítása.
A választ pedig természetesen Nostradamusnál kell keresni, aki a Hetedik centúria huszonötödik versében az alábbiakat írja:
A hosszú háború kimeríti az ellenfelet,
Így nem jut pénz a katonáknak:
Arany, ezüst helyett, a bőrből vert pénzre térnek át és,
Gall rézből és a dagadó Hold jelével.
A kimerült hadsereg és a lemerült államkasszák az ellenségeskedések végét jelenthetik, bár, hogy ez pontosan miként fog bekövetkezni, bizonytalan. A „gall réz említése” Franciaország, míg a „dagadó Hold” kifejezés Törökország szerepére utalhat.
A múltban mindkét ország a támogatásáról biztosította Ukrajnát – így talán mindkét nemzet szerepet játszhat majd a konfliktus megoldásában.
Háború, esetleg pusztító járvány vár Európára?
Sőt, akár jegessé is válhatnak a szelek.
Amikor Hainault, Gent és Brüsszel népe
Meglátja az ostromot Langres közelében:
Kegyetlen harcok lesznek szárnyaik mögött,
A régi seb rosszabb lesz, mint az ellenségek
– fogalmaz a Második centúria első versében, utalva egy esetleges nyugati konfliktusra. A szövegben említett települések és grófságok nevéből pedig arra is lehet következtetni, hogy a főszereplők Belgium és Franciaország lesznek.
Persze mindez csak feltételezés, amit a vers alternatív fordításából kiindulva akár Anglia és egyes európai országok közötti viszály előrevetítéseként is lehet értelmezni.
Az ellenségeknél is rosszabb „régi seb” ugyanakkor az önjelölt szakértők szerint egyaránt utalhat egy régi sebre – aminek a feltépése jobban fog fájni, mint az ellenségekkel való viaskodás – és egy pusztító járványra is.
Vulkánkitörések és árvizek Brazíliában?
A Nostradamus – általában gyilkos háborúkat, pusztító járványokat és természeti katasztrófákat vizionáló – versein alapuló, 2025-ös előrejelzésünket a nagy látnok szellemiségével összhangban nem is zárhatnánk másként, mint némi borúlátással.
Bár a reneszánsz tudós nem sokat tudhatott az Újvilágról, a felhőkarcolókról vagy a repülőgépekről, egyesek szerint még a szeptember 11-i terrortámadást is megjósolta. A következő jóslatból pedig arra lehet következtetni, hogy Dél-Amerika jövőjét illetően is lehettek víziói.
A világ kertjét az új város közelében,
A barlangos hegyek útján,
Megragadják és a tartályba merítik,
Kényszerítik kénnel mérgezett vizet inni
– áll a Tizedik centúria negyvenkilencedik versében, amit a látnok szakavatott olvasói úgy értelmeznek, hogy valami nagy baj történhet majd Brazíliában.
A „világ kertje” ugyanis valószínűleg bizonnyal az Amazonas esőerdőre, az „új város” pedig az ország fővárosára, az 1960-ban Rio de Janeiro leváltására megalapított Brazíliavárosra utalhat.
A világnak ezen a részén sok a hegyvidéki terület, ahol a látnok szavai szerint áradások és vulkánkitörések is lehetnek majd, legalábbis a „tartályba merítik” és a „kénnel mérgezett víz” kifejezések használata erre enged következtetni.
Bár Brazíliában összesen öt darab vulkán van, és egyik sem aktív, a próféciának lehet némi valóságalapja. Hiszen az egyik vulkán a közelmúltban váratlanul rejtélyes hangokat adott ki. Mondjuk, az kissé árnyalja a képet, hogy a Rio de Janeiro lakóira frászt hozó morajlások már 2023 októberében is hallatszódtak.
The post Nostradamus jóslatai 2025-re: háború és járvány Európában, természeti katasztrófák Dél-Amerikában first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu