Számos jelentős felfedezést tettek a Csehországban az Olomouc Régészeti Központ kutatói – számolt be róla a Heritage Daily. Az ásatások során feltártak egy vaskori kelta temetőt, több szláv sírt a 9-10. századból, illetve egy késő kőkorszaki települést is.
A kelta temető a Krisztusi előtti 2-3. századból származik és 33 hamvasztásos sírhelyet foglal magába.
Közülük a legkiemelkedőbb egy ókori harcos hantja, amelyben egy vasból készült kardot és lándzsát is találtak, amelyek a férfi magas státuszáról árulkodnak.
A kardon végzett vizsgálatokból kiderült, hogy a fegyvernek fából készült markolata lehetett és egy bőrből készült hüvelyben tárolták, ám ezek nem maradtak fenn. A régészeti központ közleményéből kiderül, hogy a pengén karcolásokat és horpadásokat figyeltek meg, ami arról árulkodók, hogy használhatták csatában.
A temető többi sírjában a hamvasztásból visszamaradt apró csontdarabokra bukkantak, illetve kerámia edényekre, bronz övcsatokra és vasból készült eszközökre.
Az ásatások alatt előkerültek a Nagymorva Birodalom idejére datálható, 9-10. századi szláv sírok is. Ezen a helyszínen keresztény temetkezési szokások nyomai figyelhetők meg.
A feltárás legősibb leletei egy Krisztus előtt 5000 körül létezett település maradványai voltak. A régészek itt házak és kemencék romjait fedezték fel, továbbá több mint 300 tárgyat, köztük kerámia töredékeket és kovakő eszközöket.
The post Ókori harcos sírjára bukkantak Csehországban first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu