Olyan rossz körülmények között kellett dolgoznia, hogy attól szó szerint megnémult – állítja egy ausztrál ápolónő

Thumbnail for 6520402

Egy kétgyermekes ausztrál édesanya azt állítja, hogy olyan mocskos körülményeknek volt kitéve a munkahelyén, hogy attól elvesztette a hangját.

A 44 éves nő a news.com.au szerint korábban két évtizeden át volt egy Woodbine nevű nonprofit szervezet szellemi fogyatékosok otthoni ellátásáról gondoskodó ápolója a Victoria államban található Warracknabealben, de az utolsó időszakban több olyan beteghez is kiküldték, akiknek az otthonát vizelet és ürülék borította.

A történetét név nélkül megosztó nő a lánya szerint 2019-ben még fitt és egészséges volt. De ebben az évben be kellett vinnie egy beteget a helyi kórházba, akinek nem tudtak megfelelő körülményeket biztosítani itt, így az ápolónőnek végül be kellett költöznie ideiglenesen a páciens otthonába.

A nő ezután több napot töltött a betegnél, ahol súlyos légúti fertőzése alakult ki nála. Így háromhetes betegszabadságra kellett mennie.

„Sajnos a betegek nem voltak képesek tisztán tartani a házaikat, ezért nagyon mocskosak voltak. Anyának meg elég gyakran kellett átmennie a hozzájuk” – nyilatkozta az egykori ápolónő 21 éves lánya. „Anya nem akart bunkó lenni. Közben a Woodbine tisztában volt a körülményekkel, de egyáltalán nem tettek semmi olyan intézkedést, amivel megvédték volna” – folytatta.

Az ápolónő azonban hiába ment betegszabadságra, a légzése három hét után sem javult meg teljesen. Később pedig mellkasi fertőzést és mellhártyagyulladást diagnosztizáltak nála. Emiatt rendszeresen szúró mellkasi fájdalom gyötörte, ami a köhögések és tüsszentések hatására csak súlyosabbá vált.

Így amikor 2020 márciusában kórházba került, akkor már a hangját is teljesen elvesztette. A lánya szerint „ez a hangszálműködési zavar a visszatérő fertőzések miatt alakult ki” nála.

A kétgyermekes anya állapota végül olyan súlyossá vált, hogy azóta sem tért vissza rendesen a hangja, és néhány percnél több ideig nem is tud beszélni egyhuzamban. Ezért 2022-ben munkaképtelenné nyilvánították.

A történetéről nyilatkozó lánya szerint az életüket gyakorlatilag tönkretette a betegsége, miközben az édesanyját cserbenhagyta a korábbi munkáltatója is.

A mindennapok eléggé hullámzóak. A betegséget megelőzően anyu elég fitt és egészséges ember volt. Korábban még úszni is járt velem, de azóta teljesen leállt a testmozgással. Gyógyszereket kell szednie, hogy átvészelje a napot. Így a betegségnek jelentős anyagi vonzatai is vannak

– fogalmazott a nő lánya.

„Ez egy nagyon bizarr és egyedi helyzet” – mondta a nő ügyvédje, Nehad Elmassry. „Elkapta ezt a vírusos betegséget – még a koronavírus előtti időkben –, majd elvesztette a hangját élete hátralévő részére. Nincs olyan műtét, nincs olyan terápia, nincs olyan kezelés, amivel elérhetné, hogy ugyanúgy tudjon beszélni, mint régebben” – folytatta az ügyvéd.

Az ügyvéd szerint a nő munkáltatója megsértette a munkavállalóival szembeni gondoskodási kötelezettséget, mivel nem biztosítottak számára megfelelő védőfelszerelést.

Panaszkodott a betegek környezetére, és mégis odaküldték hozzájuk. Panaszkodott, hogy a betegek rosszul vannak, mire ők azt mondták neki, hogy »menjen, és végezze el a munkáját!” És közben az állapota egyre csak rosszabbodott. Senki sem számít arra, hogy úgy megy be dolgozni, hogy élete végéig elveszíti a hangját. De a munkaképtelenség a legkisebb probléma a számára, hiszen a mindennapi teendőit sem tudja így elvégezni. Nem tud elmenni a boltba, vagy beszélgetni másokkal – ez csupa olyan dolog, amit mi természetesnek veszünk

– tette hozzá az ügyvéd.

Mióta munkaképtelenné nyilvánították, azóta a korábbi fizetése 80 százalékát ugyan megkapja az egykori ápolónő, de az ügyvédjével most azt szeretnék elérni, hogy megfelelő kártérítés mellett egy súlyos sérülést igazoló bizonyítványt is kiállítsanak a számára.

The post Olyan rossz körülmények között kellett dolgoznia, hogy attól szó szerint megnémult – állítja egy ausztrál ápolónő first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest