A Budapesti Operettszínház 2018-as, illetve nemrég publikussá vált 2023-as pénzügyi beszámolóját hasonlította össze nemrég a Revizor Online, ami meglepő tények egész sorára mutatott rá. Az adatok elemzésével egyértelművé vált, hogy a teátrumban az előadások száma jócskán csökkent, az állam azonban a korábbinál jóval magasabb, nehezen feldolgozható méretű pénztornyokkal támogatja az Operettszínház életben maradását.
A 2023-ban már a több beosztottja által a zaklatási ügyek eltussolásával vádolt, az év végén a társulat kétharmadának szavazatai ellenére újra igazgatóvá választott Kiss-B. Attila által vezetett színházról kiderült: a 2018-as 559 helyett 2023-ban már csak 311 előadást játszottak, a központi támogatás 2018-ban, az akkor még létező tao-val együtt 3,1 milliárdra rúgott, két évvel ezelőtt ez azonban már 5,3 milliárd forint volt.
A Revizor a két beszédes adat hátterében ennél is nagyobb meglepetésekre bukkant, hiszen 2018-ban így egy előadásra 5,6, míg 2023-ban 17 millió forintnyi támogatás jutott, ez nézőkre lebontva pedig csak még nagyobb kontrasztot mutat.
A lap minden esetben telt házas előadásokkal számolt – a nézőszámok nem publikusak –, így arra jutottak, hogy míg hét évvel ezelőtt 9.666, úgy két éve 24.879 forintnyi támogatás jutott egy nézőre.
A különbség a személyi juttatások terén sem volt elhanyagolható, azok ugyanis öt év alatt 1,6 milliárd forinttal (80 százalékkal) nőttek, miközben a nettó bevétel 2,3 milliárd forintról 2,2-re csökkent, a különbség az inflációt figyelembe véve azonban valójában jóval nagyobb.
The post Öt év alatt szinte feleződött az Operettszínház előadásainak száma, az állami támogatás azonban kétmilliárddal nőtt first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu