Pintér Sándor a kormány eddig hangoztatott narratívájával szemben egy Alkotmánybírósági döntéshez kapcsolt írásos véleményében elismerte, hogy az állam jelentős emberhiánnyal küzd a gyermekvédelemben, írja a Népszava.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) két gyermekvédelmi dolgozó jogi képviseletét látta el, akik elvi okokból visszautasították a tavaly nyáron rájuk, illetve a velük egy háztartásban élő hozzátartozóikra kiterjedő, magánéletüket firtató adatlap kitöltését, és végkielégítés nélkül kirúgták őket. Az ezt előíró törvényt a kegyelmi botrány után hozta a kormány. A TASZ a munkáltató ellen indított eljárásokat, de a jogi stratégia az volt, hogy a munkaügyi peren keresztül maga a jogszabály kerüljön az Alkotmánybíróság elé. A munkaügyi bíróság az egyik eljárásban a jogvédők érveinek hatására függesztette fel a pert, és kérte az Alkotmánybíróság állásfoglalását. A belügyminiszter ezzel kapcsolatban írt véleményt a bíróság számára:
„…a jogalkotó gátját kívánta képezni az egyébként is jelentős létszámhiánnyal küzdő gyermekvédelmi területről a végkielégítés felvétele melletti kiáramlásnak, valamint nem kívánt olyan tartalmú üzenetet közvetíteni a gyermekvédelmi dolgozók irányába, hogy a jogszabályi előírásokat nem követő magatartásukat végkielégítés kifizetésével honorálja.
Pintér Sándor az AB honlapján megtalálható állásfoglalása előtt egy hónappal, decemberben még azt mondta, „az ilyen intézmények mintegy 85-90 százalékában átgondolt, hibátlan gyermeknevelés történik. A körülmények, amik között el vannak helyezve a gyerekek, az 85 százalékában elfogadható”.
The post Pintér Sándor elismerte, hogy jelentős emberhiány van a gyermekvédelemben first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu