Rakétatalálat érte Katar ipari központját

Rakéták csapódtak be szerda este Katar kulcsfontosságú ipari központjába, Ras Laffan iparvárosba – közölte az állami tulajdonú katari energiavállalat.

A város egy jelentős olajfeldolgozó központnak, valamint a világ legnagyobb cseppfolyósított földgáz- (LNG) termelő üzemének ad otthont. A vállalat tájékoztatása szerint a támadás következtében „jelentős károk” keletkeztek.

„A tűz megfékezésére azonnal katasztrófavédelmi egységeket vezényeltünk ki” – írta a cég az X-en. Hozzátették: minden dolgozót sikerült evakuálni, és egyelőre nem érkezett jelentés sérültekről.

Katar belügyminisztériuma szintén közölte, hogy a tüzet „sikerült ellenőrzés alá vonni”, és az incidensben nem történt személyi sérülés.

(The Guardian)

The post Rakétatalálat érte Katar ipari központját first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest