Rémisztő hatással van a csecsemőkre és várandósokra a klímaváltozás

Thumbnail for 6508465

A szélsőséges hőhullámokkal járó éghajlatváltozás világszerte növeli a terhességi kockázatokat – írja az MTI a Climate Central új jelentése alapján. A kutatás szerint a globális felmelegedés következtében egyre gyakoribbá váló extrém hőség nemcsak az időseket fenyegeti, hanem a gyermeket váró nők és az újszülöttek egészségügyi kockázatait is növeli.

Az amerikai székhelyű civil szervezet elemzése szerint 247 országból és térségből 222-ben a klímaváltozás évente legalább kétszeresére növelte a terhesek szempontjából kockázatos extrém hőséggel járó napok átlagos számát. A növekedés különösen jelentős volt azokban a régiókban, ahol az érintettek csak korlátozottan férnek hozzá az egészségügyi szolgáltatásokhoz, például a Karib-térségben, valamint Közép- és Dél-Amerika egyes részein, a csendes-óceáni szigeteken, Délkelet-Ázsiában és Afrika Szaharától délre fekvő részén.

A magas hőmérséklet számos negatív hatással jár a magzatok és az újszülöttek fejlődésére nézve. Többek között növeli a koraszülés, a veleszületett rendellenességek, sőt az újszülöttek halálának kockázatát is.

A kutatások eredményei arra mutatnak, hogy egy hőhullám 1,25-szörösére növeli a terhességgel összefüggő egészségügyi problémák veszélyét, ami egyénenként nem tűnik jelentősnek, de a lakosság egészét tekintve már komoly közegészségügyi következményekkel jár.

A szakértők széles körben egyetértenek abban, hogy az egészségügyi kockázatok csökkentésére a globális felmelegedés elleni küzdelem mellett olyan alkalmazkodással kapcsolatos intézkedésekre is szükség van, mint a növényzet ültetése, a légszennyezettség visszaszorítása vagy hűvös szigetek létrehozása.

Kapcsolódó
Félmillió csecsemő haláláért volt felelős a légszennyezés

A legfőbb ludas a lakáson belüli légszennyezés.

The post Rémisztő hatással van a csecsemőkre és várandósokra a klímaváltozás first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest