Május 29-én érkezett feljelentés a Szentendrei Rendőrkapitányságra egy tanuló édesapjától, hogy a város egyik iskolájában oktató tanár az intézmény honlapján közzétett, a gyermekeikről készült képeket a saját közösségimédia-felületein is megosztotta. Ehhez azonban a gyerekek szülei nem járultak hozzá.
Kiderült, hogy amikor az apuka megtudta ezt április végén, egy ismerőséhez, az 59 éves Gy. Gézához fordult. A férfi személyesen ment be az iskola vezetőihez mint rendőr tábornok, és ennek nyomatékosításához egy igazolványt is felmutatott, amely megtévesztésig hasonlít a hivatásos rendőrök igazolványához.
Azt állította, hogy a Nemzetbiztonsági Szakszolgálatot képviseli, majd politikai kapcsolatokra, korábbi és aktív rendőrökre is hivatkozva azzal fenyegette meg az iskola igazgatóját, hogy a szóban forgó tanárt rúgja ki, mert ha nem teszi meg, abból baja lesz. A találkozó után a fenyegetőzést üzenetben is folytatta.
Erről a rendőrség is tudomást szerzett.
A szentendrei nyomozók adatokat gyűjtöttek, tanúkat hallgattak ki, majd Gy. Gézát erdőkertesi lakcímén fogták el, előállították, és kényszerítés miatt gyanúsítottként hallgatták ki.
Mivel a lakásán tartott kutatás során fegyvert és lőszereket is találtak a rendőrök, lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés miatt is felelnie kell. A fegyver és a lőszerek mellett laptopot, mobiltelefont és több mint száz „RKSZ” (Rendészeti Kiképzők Szövetsége) feliratú, konkrét személyek nevére kiállított igazolványt foglaltak le. A szóban forgó szervezet és a rendőrség között kapcsolat, együttműködés nincs.
A nyomozók szakértők bevonásával vizsgálják ezeket. A gyanúsított szabadlábon védekezhet.
The post Rendőr tábornoknak adta ki magát, hogy kirúgasson egy szentendrei tanárt first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu