Hogyan lehetséges az, hogy a Schadl-Völner-ügy egyik vádlottjának annyi pénze van, hogy a korábban rejtegetett autóit, hajóját, kisrepülőjét, valamint a széfében talált értékeit is meg tudja váltani?
Vadai Ágnes (DK) azt követően fordult Polt Péter legfőbb ügyészhez, hogy az Index megírta: megváltaná a bírósági lefoglalás autóit, hajóját, kisrepülőjét és a széfben talált értékeit Schadl György. Védője beadványban kérte a Fővárosi Törvényszék tárgyalásán, hogy a szakértő állapítsa meg a korrupciós ügy elsőrendű vádlottjának járműveinek értékét. Korábban a bíróság szólította fel a vádlottat: árulja el, hol van négy autója, hajója, kisrepülője. Ezeket papíron lefoglalták, de használatban lehetnek, csak értékesíteni nem lehet őket. A széfben lefoglalt értékeket Schadl György apja, az ügy tizennyolcadrendű vádlottja kérte, mondván, azok régi családi holmik.
Ibolya Tibor, a legfőbb ügyész helyettese Vadai Ágnes felvetésére azt válaszolta: a Központi Nyomozó Ügyészség a Schadl György és társai ellen folytatott nyomozásnál folyamatosan, teljeskörűen vizsgálta, mi foglalható le az I. rendű vádlott tulajdonában lévő, általa szerzett vagyontárgyak közül, melyekre rendelhető el a Btk. alapján elkobzás, vagyonelkobzás. Ezen vagyontárgyak biztosítása érdekében lefoglalást, zár alá vételt rendeltek el. Megerősítette: a Fővárosi Törvényszék előtt Schadl György védője valóban a lefoglalt értéktárgyak megváltását indítványozta. A vádlott a megváltás forrásáról nem nyilatkozott, de
megállapítható, hogy az eljárás alá vonását megelőzően jelentős legális jövedelemmel rendelkezett és rendelkezik jelenleg is.
Ibolya Tibor további tájékoztatásért átirányította a képviselőt a Fővárosi Törvényszékhez, illetve azt írta: a tárgyalás nyilvános, azon megismerheti az ügy részleteit.
Vadai Ágnesnek ugyanakkor nagyobb segítséget jelenthet a 24.hu cikke, amelyben egy különös bizniszről, arról írtunk, hogy a végrehajtói tevékenység alól felfüggesztett, büntetőeljárás hatálya alatt álló, súlyos korrupciós vádakkal terhelt Schadl György évi százmilliós nagyságrendű pénzhet juthat, mert a végrehajtói irodája által termelt gyakran százmilliós nyereség 90 százalékát továbbra is megkapja. Mivel nem látszik a büntetőper vége, a volt végrehajtó akár még évekig óriási pénzeket kereshet.
The post Schadl-vagyon: az ügyészségnek nincs dolga a végrehajtói biznisszel first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu