78 éves korában meghalt Fenyő Miklós. A Hungária korábbi tagjai közösségi oldalukon emlékeztek meg zenésztársukról:
- Dolly búcsúposztjában arról írt, hogy végigkísérte Fenyő pályáját, és büszke volt a barátságára.
- Szikora Róbert egy közös daluk megosztásával búcsúzott Fenyőtől.
Magyar Péter is megemlékezett az énekesről.
Így búcsúztak Fenyő Miklóstól a magyar sztárok
Király Viktor akkor szerepelt a Megasztárban, amikor még Fenyő zsűritag volt. „Mindig felnéztem rád” – írta gyászposztjában az énekes.
Mindig egy inspiráció voltál nekem és sok millió embernek! Személyesen egy igazán kedves, őszinte embert ismertem meg benned! A dalaid velünk maradnak! Minden színpadon, minden hangban. Visszük tovább, amit adtál nekünk. Jó utat… és köszönünk mindent.
Szabó Kimmel Tamás, a Fenyő Miklós életén alapuló Made in Hungaria főszereplője Facebook-posztját Fenyőnek címezte.
Ha Te nem vagy, én sem indulhattam volna el
– olvasható a színész bejegyzésében, aki kiemeli: nagyon ritka és nagy dolog, ha valakiről még életében film készül. „Rólad nem véletlenül készült” – teszi hozzá.
Gyerekként kaptam karácsonyra azt a dupla lemezes Fenyő Ünnep cd-d, amit rommá hallgattam. Akkor még nem tudtam, hogy megadatik majd, hogy eljátszhatlak egyszer. Életem egyik legnagyobb élménye emberileg és szakmailag is. A Veled való felkészülés, a közös munka. Sosem felejtem el, ahogy a lakásodban, a zongoránál ültél, sajtburgert ettél és félkézzel úgy zongoráztál, hogy leesett az állam. Aztán rohantam haza és összevissza csapkodtam a zongorát és próbáltam felidézni a gesztusaidat, nevetésed, hogy egy rossz szavad ne lehessen rám.
Curtis a halálhír bejelentését követően Instagramon osztott meg egy fotót az énekesről, és azt írta:
Fenyő Miki elment …
A Lila szív nem dobban többé. Angyalföld/Újpest… A Szent István parki találkozások, azok a felejthetetlen koncertek, a Megyeri úti meccsek…. Emlékedet szívünkben őrizzük, sohasem feledünk. Legyen szép az álmod.




10 fotó
Hajdú Péter így fogalmazott Instagramon:
Elment egy korszak. Nem csak legenda volt, de műfajt is teremtett. Egy egész ország életérzését formálta.
Közös képeikkel emlékeznek
Szia Csókkirály!
Mindent tőled tudunk, amit erről tudni lehet!
– így búcsúzott Bereczki Zoltán.
A bejegyzés megtekintése az InstagramonBereczki Zoltán (@bereczkizoltan) által megosztott bejegyzés
Puskás-Dallos Péter egy közös képüket osztotta meg.
A bejegyzés megtekintése az InstagramonPuskás-Dallos Peti (@apuskaspeti) által megosztott bejegyzés
Tóth Gabi is közös fellépésük képeit mutatta meg követőinek, és bejegyzésében egyebek mellett azt írta,
Vannak emberek, akik nemcsak dalokat, hanem korszakokat hagynak maguk után.
Az énekesnő felidézte, hogy várandóssága idején nem vállalt fellépéseket, de Fenyő felkérésére nem tudott nemet mondani.
Hannarózám pedig a mai napig féltve őrzi azt a Mickey egér plüsst, amit Miklóstól kapott a színpadon
Szintén fenyő Miklóssal készült fényképét tette ki Dér Heni, az alábbi felirattal:
Nem jönnek szavak… Legyen fenn a mennyekben is hangos tőled a Hungária…
The post „Szia Csókkirály!” – Szabó Kimmel Tamás, Tóth Gabi, Curtis és mások Fenyő Miklóstól búcsúznak first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu


A Lila szív nem dobban többé. Angyalföld/Újpest… A Szent István parki találkozások, azok a felejthetetlen koncertek, a Megyeri úti meccsek…. Emlékedet szívünkben őrizzük, sohasem feledünk. Legyen szép az álmod. 
Mindent tőled tudunk, amit erről tudni lehet! 




