Most is van olyan kolléga, aki trükközik, azért az orvosok okos emberek
– mondta Takács Péter még májusban, a keszthelyi Tranzit fesztiválon, amikor egy, a választható szülészorvos kérdését feszegető néző felvetésére válaszolt. Az államtitkár a 2021-ben betiltott hálapénzről kezdett beszélni, és így folytatta mondandóját:
Van olyan orvosbáró, aki már nem veszi el a borítékot, hanem van egy cég, még csak nem is egészségügyi, teljesen más szolgáltatást nyújtó. A beteg megrendel a cégtől egy szolgáltatást, és fizet érte 500 ezer forintot, majd főorvos úr 500 ezer forintért tanácsadást nyújt ennek a cégnek. Üzenem, főorvos úr, hogy tudok róla, és már nem csak én figyelem.
Az egészségügyi államtitkár szerint a paraszolvencia „iszonyatos polip” és nehéz kiirtani.
Még irtjuk. Okos emberek az orvosok, főleg, aki professzor
– tette hozzá.
Megkerestük a Belügyminisztériumot, hogy kiről és melyik cégről beszélt Takács Péter, illetve május óta történt-e bármi az ügyben. A tárcától egy mondat érkezett: kérdéseinkre egyelőre nem válaszolnak.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat lapunkkal korábban azt közölte, 2021 január 1-je óta hálapénz miatt több, mint 400 orvos ellen indult eljárás.
Takács Péter ominózus mondatai a Tranzit Facebook oldalán jelentek meg egy short videóban. A teljes, több, mint egyórás beszélgetés három nappal ezelőtt került fel a Youtube-ra. Ebben Takács Péter többek között arról is beszél, hogy:
- az átlag orvosfizetés bruttó 2,2 millió forint.
- Az átlagfizetéshez viszonyítva Európában a magyar orvosok keresnek a legjobban: több, mint a négyszerese az orvosi bruttó átlagkereset a nemzetgazdasági átlagnak.
- Ahogy Franciaországban, Németországban, Luxemburgban keresnek a nővérek az orvosokhoz képest, úgy keresnek Magyarországon is az államtitkár szerint.
- Az orvosi és a szakdolgozói béremelés összesen 600 milliárd forintot tesz ki évente, „úgyhogy amikor itt vodafone-oznak, akkor mondom, ez évente egy Vodafone. A Vodafone és a reptér is nemzetgazdasági befektetés, mi ezeknek a bevételeiből tudunk fizetést emelni, és növelni az egészséügyi kasszát évről évre.”
- Beszélt arról is, hogy bár EESZT-ben a magánszolgáltatók is kötelesek minden ellátást rögzíteni, ez nem minden esetben történik meg, ezért szigorítani fognak, és már készítik a jogszabálymódosítást ehhez. A tervek szerint ősztől nemcsak az állami egészségügyet, hanem a magánellátókat is ekezdik szigorúbban ellenőrzni, főképp azokat, akik nem adnak számlát és nem rögzítenek jogszerűen az EESZT-ben. Az államtitkár hozzátette, nem a nagy szolgáltatókat érinti a szigorítás, hanem a lakásrendelőket, amelyek nem felelnek meg sem a minimumkövetelményeknek, sem adóügyi követelményeknek.
The post Takács Péter egy trükköző főorvosnak üzent: „Tudok róla, és már nem csak én figyelem” first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu