Társadalmi párbeszédet kezdeményeznek a közmédia átalakításáról, melyhez mindenki hozzászólhat majd – mondta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden, a Facebookon.
Egy átmeneti vezetés veszi át az irányítást, akik meg fogják indítani azt a társadalmi párbeszédet, melynek során minden szakmai szervezetet, érdeklődőket be fogunk vonni a beszélgetésbe, amelynek célja annak közös elhatározása, hogy milyen közmédiát szeretnénk
– mondta a politikus.
„Szakmai és anyagi audit indul, amely feltárja majd a korábbi közmédia működését. A közmédia a Fidesz–KDNP alatt rengeteg közpénzt használt fel, de a közt nem, csak a politikai hatalmat szolgálta. Vissza kell ezért adnunk a közmédiát annak, akit megillet: a magyar embereknek” – emelte ki a tárcavezető.
Mint arról már írtunk, az Országgyűlés kedden elfogadta az új médiatörvényt, ezzel hamarosan megkezdődik a közmédia strukturális és személyzeti átalakítása is.
The post Tarr Zoltán: mindenki beleszólhat, milyen lesz a közmédia first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





