Dél-Németország legnagyobb római kori lótemetőjét találták meg Stuttgartban – írja az MTI a baden-württembergi műemlékvédelmi hivatal közleménye alapján. Az antik temető területén több mint száz ló csontvázát találták meg, a 2. század elején a térségben volt ugyanis a római hadsereg egyik legfontosabb állomáshelye.
A lovak földi maradványai egy építkezéskor kerültek elő Bad Cannstatt városrészben, ahol már az 1920-as években is találtak lómaradványokat. A lelőhelyen egy ember csontvázára is rábukkantak. A szakértők úgy vélik, az illető egy kívülálló lehetett, akit nem találtak érdemesnek arra, hogy római temetőben helyezzék nyugalomra, ezért a lovakkal együtt földelték el.
Az egyik sírban a ló csontjai mellett két kancsót és egy kis olajlámpást is találtak.
A tulajdonos lovához fűződő szoros kapcsolatát láthatjuk. Csaknem 1800 évvel később is világosan látható az állat elvesztése felett érzett gyász
– mondta Sarah Roth régész arra vonatkozóan, hogy miért temethettek tárgyakat a négylábú mellé. A szakemberek szerint a leletek újabb ismeretekkel szolgálhatnak majd arról, hogyan milyen szerepük volt a lovaknak a római hadseregben.
A Miami Herald értesülései szerint az egykor a helyszínen állomásozó római csapat mintegy 500 lovas katonát foglalhatott magában, ennyi ember pedig egy legalább 700 lóból álló ménest igényelhetett. Csatára utaló jeleket nem fedeztek fel a kutatók, így valószínűsítik, hogy halálukat betegség vagy valamilyen sérülés okozhatta.
The post Több mint száz lócsontvázra bukkantak egy építkezésen first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu