Több mint 240 ezer oldalnyi dokumentumot hozott nyilvánosságra a Martin Luther King elleni merényletről hétfőn az amerikai Igazságügyi Minisztérium – írja a Reuters. A dokumentumok között vannak az FBI-nak azok a feljegyzései, amelyek kifejezetten az emberi jogi aktivista lejáratása céljából végzett megfigyelések során készültek. Az aktákat a Nemzeti Levéltár holnapjára töltötték fel, és a azt írták, további dokumentumokat is nyilvánosságra fognak hozni.
Martin Luther King 1968. április 4-én, a Tennessee állambeli Memphisben halt meg egy merényletben. Az az év egyébként sem volt eseménytelen az Egyesült Államokban:
- voltak etnikai zavargások,
- tomboltak a vietnámi háború elleni tüntetések
- és megölték Robert Kennedy elnökjelöltet is.
Az FBI az 1950-es és 1960-as években aktákat vezetett Martin Luther Kingről – sőt, lehallgatta a telefonjait is. Ezt arra hivatkozva tették, hogy az emberi jogi aktivistának gyanús kommunista kapcsolatai vannak, ez azonban nem volt igaz. Az utóbbi években az FBI elismerte, hogy Martin Luther King ügyében visszaéléseket követett el, és túllépte a hatáskörét.
Donald Trump kormánya az év elején több ezer oldal digitális dokumentumot tett közzé Robert Kennedy és az 1963-ban meggyilkolt John F. Kennedy volt elnök meggyilkolásával kapcsolatban is.
The post Trump titkosított iratokat hozott nyilvánosságra a Martin Luther King elleni merényletről first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu