A rendkívüli hőség miatt az ország több pontján tűz ütött ki: a Katasztrófavédelem tájékoztatása szerint szombat délután
- kigyulladt egy szántó Pápoc és Kemenesmagasi között, az első becslések szerint húsz hektárt érintenek a lángok, a tűz elérte az erdőt is,
- nagy mennyiségű, felhalmozott szemét gyulladt ki Tatabányán,
- Acsád külterületén pedig a learatott és még lábon álló gabona égett le nagyjából harmincöt hektáron.
Magyarország egész területén tűzgyújtási tilalom van érvényben, emellett harmadfokú hőségriasztást adtak ki az egész országra.
A katasztrófavédelem egységei az elmúlt 24 órában 47 esetben vonultak erdőt és vegetációt érintő tűzhöz.
The post Tűz ütött ki az ország több pontján first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





