A Magyar Nemzetnek Tuzson Bence azt mondta: 2025 végéig áldozatsegítő központ nyílik minden megyeszékhelyen. Azokban minden bűncselekmény áldozata kaphat segítséget. Az igazságügyi miniszter szerint egyre hatékonyabb a bűnüldözés, a bűncselekmények száma radikálisan csökkent tíz év alatt, de rendkívül fontos,
hogy az áldozatok segítésével is törődjön az állam, hiszen ez is a kötelezettsége. Az utóbbi tíz esztendőben nagyon komoly lépéseket tettünk ezen a területen.
Tuzson Bence szerint az áldozatsegítő központok szakemberei segíteni tudnak lelki, anyagi ügyekben, de ügyintézésben is. Folyamatosan szigorítják a jogszabályokat. Emlékeztetett rá, hogy a lúgos orvos áldozatával, Renner Erikával három módosításban állapodtak meg, de az áldozatsegítő központok vezetőitől is érkeztek olyan javaslatok, amelyekkel foglalkozni kell, ezekből is születhetnek törvényjavaslatok.
Az online bűncselekmények áldozatainak is tudnak segíteni. Nemcsak azokon, akiknek a pénzét vitték el, hanem azokon is,
akiket más módon bántalmaztak, például valamilyen abúzusnak voltak kitéve a virtuális térben.
Amikor miniszter lett, az egyik fő céljának azt tekintette, hogy a jog minden eszközével védjék a bajba jutottakat és a leghatározottabban küzdjenek az online csalás ellen. Ezeknél a bűncselekményeknél az időnek hihetetlenül nagy a jelentősége, a percek is számítanak.
Tuzson Bence szerint az áldozatsegítő program csak akkor működik, ha széles körű egyeztetés folyik róla, amihez szükség van az áldozatsegítő civil szervezetekre is.
Az áldozatokkal általában a rendőrök találkoznak először.
A miniszter szerint a rendőrséggel az együttműködés az utóbbi időben hihetetlenül megerősödött.
A tavalyihoz képest megduplázódott azoknak az eseteknek a száma, amikor a rendőrség az áldozatokat átirányította az áldozatsegítő központokba. Fontos hangsúlyozni, hogy nem a bűncselekmények, hanem az orvosolt esetek száma nőtt.
A miniszter szerint a magyar kártalanítási rendszerrel ellentétben az európai országok nagy részében az állam nem avatkozik be.
Természetesen el kell kapni az elkövetőt, mindemellett mi az áldozatokra úgy gondolunk, mint akiknek segítségre van szükségük, ezt a segítséget pedig az államnak kell megadnia. Az áldozat ugyanis nincs abban a helyzetben, hogy az elkövetővel szemben hatékonyan fel tudjon lépni.
Külön felhívta a figyelmet rá, hogy létezik egy áldozatsegítő vonal (06-80-225-225), amelyen be lehet jelenteni, ha valaki áldozattá válik.
The post Tuzson Bence példaértékűnek tartja az áldozatsegítést first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu