A magyar állam 100 százalékos tulajdonában álló Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. adásvételi szerződést kötött a 4iG Nyrt. csoportba tartozó 4iG Távközlési Holding Zrt.-vel, aminek eredményeképpen egyszerűsödik a One Magyarország Zrt. (korábbi Vodafone) tulajdonosi szerkezete: a 4iG Távközlési Holdinghoz, a többségi tulajdonoshoz kerül a Corvinus tulajdonában álló, a One Magyarország Zrt.-ben és a V-Hálózat Távközlési Zrt.-ben külön-külön meglévő közvetlen kisebbségi, 29,5 százalékos részesedés, ugyanakkor 37,9 százalékosra nő a Corvinus tulajdonrésze a 4iG Távközlési Holdingban – közölte a Corvinus Zrt. az MTI-vel pénteken.
A tranzakciók lezárását követően a 4iG Távközlési Holding vállalati értéke meghaladja majd az 1500 milliárd forintot – közölték.
A 4iG a tőzsde honlapján közölte: a részvény adásvételi szerződés aláírásával egyidejűleg a Corvinus követelések apportálása útján tőkeemelést hajt végre a 4iG Távközlési Holdingban. A többlépéses tranzakció eredményeként a Corvinus tulajdonrésze a 4iG Távközlési Holdingban 37,90 százalékra fog nőni a jelenlegi 23,22 százalékról, míg a 4iG részesedése 62,10 százalékra csökken a jelenlegi 76,78 százalékról. A részvény adásvételi szerződés zárását követően a 4iG Távközlési Holding egyedüli, közvetlen tulajdonosa lesz a One-nak és a V-Hálózatnak, míg a közvetett tulajdonosok, a 4iG Távközlési Holdingon keresztül, 37,90 százalékos arányban a Corvinus, 62,10 százalékos arányban a 4iG lesznek.
A Corvinus Zrt. közlése szerint a felelős vagyongazdálkodást szem előtt tartva, a tranzakció részeként a Corvinus Zrt. a One Magyarország Zrt.-ben és a V-Hálózat Távközlési Zrt.-ben meglévő 29,5 százalékos tulajdonrészét a szerzéskori, azaz a 2023. január 31-i értékhez képest közel 15 százalékos prémium mellett értékesítette.
Azt írták, hogy az ügylettel tovább egyszerűsödik Magyarország második legnagyobb távközlési vállalatának tulajdonosi szerkezete. A tulajdonosi struktúra átrendezése lehetőséget ad a 4iG számára, hogy mielőbb lezárja a hazai távközlési portfólióját érintő transzformációs programját. Ennek keretében a DIGI, az Invitech és az Antenna Hungária kereskedelmi tevékenységet végző vállalatai a One Magyarország Zrt.-be olvadnak, míg a távközlési infrastruktúra cégek szintén egy közös vállalatban és új márkanév alatt egyesülnek 2025 második felében.
A tranzakció egyúttal tovább erősíti a magyar állam elköteleződését a nemzetstratégiai jelentőségű távközlési ágazat iránt – közölte a Corvinus.
A 4iG a BÉT prémium kategóriás kibocsátója, részvényei csütörtökön 1800 forinton zártak, árfolyamuk az utóbbi egy évben 720 és 1920 forint között mozgott.
Az állami részvényvásárlások és -cserék a szektorban 2023 óta tartanak.
2023. január 31-én a Corvinus Zrt. 49 százalékos részesedést vásárolt a Vodafone Magyarország Zrt.-ben, amelynek állami tulajdonú részvénycsomagja így 323,4 milliárd forintot ért.
2023. február 2-án a Corvinus Zrt. elcserélte a Vodafone 19,5 százaléknyi részvényét a másik mobilvállalat, a Yettel és annak hálózati infrastruktúra cége, a Cetin részvényeire.
2023 decemberében a Corvinus Zrt. eladta a Yettel- és Cetin-részvényeit 115,8 milliárd forintért, ezzel további 9,9 milliárd forintos veszteséget kellett elkönyvelnie.
Ezeken az ügyleteken a Corvinus közel 13 milliárd forintot vesztett. Korábbi cikkünk szerint a bíróság kötelezte a rendőrséget, hogy vizsgálja ki az értékvesztés körülményeit.
The post Újabb cserebere a hírközlési szektorban lévő Corvinus-részvényekkel: az állam kiszállt a One-ból first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu