Válasz: Tiborcz István eladta a Karmelitától kőhajításnyira fekvő luxusingatlanát, ami így is NER-en belül maradt

A Válasz Online értesülései szerint Tiborcz István megvált attól a Karmelitától pár száz méterre fekvő budavári luxusingatlantól, amit annak idején Orbán Viktor is időről időre igénybe vett szűk körű politikai egyeztetések helyszínéül.

Mint azt a lap kiszúrta, a Fortuna utcai épületet jelenleg is az IBC Real Estate Kft. birtokolja (Castrum Real Estate néven), ugyanúgy, mint néhány évvel ezelőtt, amikor a budavári műemlékház bekerült a hírekbe. A Válasz azonban a cégbírósági dokumentációra hivatkozva azt írja, hogy a cég tavaly októberben kikerült a BDPST portfóliójából, új közvetett tulajdonosa pedig a svájci Schwyz kantonban található Largus Holding AG nevű vállalat lett.

A lap szerint a svájci cég mögött valójában a Mészáros Lőrinchez köthető MBH Bank elnök-vezérigazgatója, Barna Zsolt és családja áll. Rá a NER „csúcsmenedzsereként” hivatkoznak. „A budavári Tiborcz–Barna-ingatlanügylet megerősíti a Válasz értesülését, amely szerint az MBH Bank elnök-vezérigazgatója immár a rendszer gazdasági elitjének legtetejéhez tartozik” – tették hozzá.

Öt évvel ezelőtt írtunk már a Fortuna utcai épületről, annak apropójából, hogy már látszott, mikor kezdődhetnek meg az oda tervezett nagyszabású felújítási munkálatok, amelyek keretében látványos borospincét, ezen belül egy üvegfallal elválasztott, külön temperált bortrezort, valamint szivar- és moziszobát is megálmodtak a házba. A 24.hu birtokába került tervek alapján kiderült akkor az is, hogy az ingatlan területét némileg megnövelnék, így három szinten több mint nettó 800 négyzetméternyi tér szolgálhatja a lakók kényelmét.

Az ingatlant 2019 májusában vásárolta meg az IBC Real Estate Kft., ami Tiborcz István érdekeltsége. A vételár 370 millió forint volt.

Kapcsolódó
Bortrezort, szivarszobát, mozitermet terveznek Tiborcz István cégének budavári luxusingatlanjába

A miniszterelnök veje által megvásárolt Fortuna utcai műemléképületet nagyszabású beruházás keretében újítják fel.

The post Válasz: Tiborcz István eladta a Karmelitától kőhajításnyira fekvő luxusingatlanát, ami így is NER-en belül maradt first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest