Vastag Tamás elmondta, miért döntöttek gyerekei édesanyjával a szakítás mellett

Thumbnail for 6367416

Vastag Tamás és gyermekeinek édesanyja öt évvel ezelőtt döntöttek a szakítás mellett, erről azonban nem beszéltek a nyilvánosságnak. A színész-énekes most a hot! magazinnal osztotta meg, hogy a fiai, illetve a gyerekek tanárai is az újságból értesültek arról, hogy volt kedvesével már nem alkotnak egy párt. Azt mondja, ez egy trauma volt Peti és Samu számára.

A fiaim anyja az egyik legfantasztikusabb nő, akit ismerek, és a mi előjogunk kellett volna, hogy legyen, hogy ezt a saját tempónkban adjuk át a gyerekeknek

idézte a Bors az édesapát.

Peti, a kisebbik fiam nehezebben viselte, több harag volt benne. Samu nagyon együttérzően viselkedett; azt mondta: »Apa, én ezt már régen tudtam”. Inkább a fiam vigasztalt engem, nem én őt, ezért mondom azt, hogy a szülőség nem az, amit elvárnak. Régen azt mondták, a gyereknek hallgass a neve, a megoldás egy pofon jobbról, egy balról, és gondolták, hogy ezzel minden rendben. Szerintem nem! Ez egy érdekes bizalmi kapcsolat. A gyerekeim sokszor jobban ismernek engem, mint én magamat, és a fiaim is nevelnek engem. Nem is feltétlenül az »apa” szót használnám magamra, inkább csak igyekszem jó példa lenni.

A beszélgetés során az is szóba került, hogy öt évvel ezelőtt mikor jött el az a pont, amikor volt feleségével eldöntötték, jobb lesz, ha külön utakon folytatják.

Amíg nem voltam otthon, addig minden működött. Kialakítottak egy életközösséget, én pedig egyszer csak betoppantam, mint »a férfi”, amivel csak annyi változott, hogy eggyel több adag ruha került a mosásba meg egy horkoló, nagy ember az ágyba. Aztán ez az ember először a nappaliba, majd a házon kívülre vándorolt. Nem voltam képes felvenni a ritmusukat, mindig elkéstem azzal, ha bármiben segíteni akartam

– magyarázta Vastag.

Majdnem másfél évig jártunk terápiára az édesanyjukkal, mindent megtettünk, hogy helyrehozzuk a kapcsolatunkat. So­káig voltunk együtt, és ma is azt mondhatom, hogy ő az egyik legjobb barátom, mindent tud rólam, és mindennap beszélünk. Hála Istennek, sikerült úgy szétmennünk, hogy elveszítettem a nagy szerelmet, de megkaptam életem legjobb barátját. Ez valószínűleg a családterápiának köszönhető.

A színész-énekesnek azóta új párja van, akinek a nevét nem árulta el az interjúban, azt viszont igen, hogy az illető mindenben a társa, és cinkosai egymásnak az életben.

Nagyon sok embert bántottam már nagyon sokszor, mert furcsa módon szeretettel is lehet bántani, és nem létezik kegyes hazugság. Ezért a páromra úgy vigyázok, mint a kis herceg a rózsájára.

Ami Petit és Samut illeti, az édesapa azt mondja, alapvetően rendszertelenül éli az életét, de a gyerekeknek rendszerre van szükségük, mert abban találják meg saját magukat, és fedezik fel a boldogságot, így amikor velük van, neki is rendszert kell vinnie a napjaiba: amikor a gyerekek nála alszanak, akkor éjszaka dolgozik, amíg reggel el nem indulnak az iskolába, majd akkor pihen, amikor a fiúk nincsenek otthon, így suli után is velük tud lenni. A gyerekeit mint meséli, igyekszik arra nevelni, hogy semmit ne úgy fogadjanak el, ahogy van, hanem forgassák meg magukban, és legyen meg a saját igazságuk.

Logikus, matematikai gondolkodásra nevelem őket, de igyekszem magas érzelmi intelligenciát adni mellé, hogy legyenek empatikusak. Ha, mondjuk, van az életükben számukra rossz ember, akkor keressék meg, hogy az miért olyan, és hogy meg tudják-e gyógyítani. Mert alapvetően mindenki jónak születik

– tette hozzá.

The post Vastag Tamás elmondta, miért döntöttek gyerekei édesanyjával a szakítás mellett first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest