Vörös festékkel fújták össze a stuttgarti magyar főkonzulátust

Thumbnail for 6488126

Szerda hajnalban megrongálták Magyarország Főkonzulátusát Stuttgartban – írja a Telex. A rongálók olyan üzeneteket írtak a falra vörös festékkel, mint például, hogy „Szabad Gázát”, vagy „Szabadságot Majának”.

Az utóbbi üzenet feltehetően a német nembináris antifasiszta aktivistára, Maja T.-re utalt, aki ellen jelenleg is büntetőeljárás van folyamatban Magyarországon. A vád szerint ő és társai 2023-ban azért vertek meg Budapesten embereket, mert azt feltételezték róluk, hogy szélsőjobboldaliak.

A szerdai festéktámadásról értesítették a hatóságokat a helyiek. A rendőrök viszont nem találták meg, ki rongálhatta meg a konzulátust. Mivel azonban a támadás célpontja és a festékkel felírt üzenetek miatt a támadás politikai indíttatású lehetett, a nyomozást átvette a rendőrség állambiztonsági osztálya.

The post Vörös festékkel fújták össze a stuttgarti magyar főkonzulátust first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest