Nem a pénzhiány a baj, hanem az intézményi bénultság: ezért marad le a magyar tudomány

Egy európai kutatási projekt elindítása Belgiumban körülbelül egy hónap volt. Ugyanez Magyarországon másfél évig tartott. Nem a pénz hiányzott, és nem is az emberek. A különbséget az intézményi működés adta. Ez a magyar tudomány egyik legnagyobb, mégis ritkán kimondott problémája.

Tovább az erdeti cikkre:: Telex.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest