Amíg a magyaroknál Papp Nikoletta nem állt a szakvezetés rendelkezésére (a játékost nagybányai klubja visszarendelte), addig dánok is kihagytak néhány kulcsembert, így a ferencvárosi Tranborg, illetve a csütörtöki, tatabányai 21-19-es vereséggel véget ért mérkőzésen hatszor eredményes Höjlund sem játszott.
Ugyan Klujber szerezte a mérkőzés első gólját, a 6. percben már 5-1-re a dánok vezettek, és ugyan Golovin kapitány időt kért, nem sikerült összeszednie a csapatot, amely a félidőre már 14-7-es hátrányban volt.
A második félidőben folytatódott a gyengélkedés, a 38. percben már közte tíz volt a különbség (21-11), a magyar védelem csekély hatékonysággal tudta megállítani a hazai rohamokat, a kapuban Szemerey Zsófit váltó Janurik Kinga nem találkozott a labdával.
A hajrára ez a helyzet csak annyit javult, hogy Csíkos találatával az utolsó percben sikerült kilencre faragni a hátrányt,
de a kiábrándító játék 31-22-es végeredménye így is a Golovin-éra egyik legnagyobb veresége lett.
Szemerey Zsófi tíz, a túloldalon Kristensen 14 lövést védett. A Győr beállója, Ida-Marie Dahl négyszer, klubtársa, a balátlövő Kristina Jörgensen a mezőny legeredményesebbjeként nyolcszor volt eredményes.
Női Eurokupa, B csoport, 4. forduló
Dánia – Magyarország 31-22 (14-7)
a magyar gólszerzők: Vámos 5, Simon 4, Klujber 2, Kuczora 2, Tóvizi 2, Falusi-Udvardi 2, Kovács 1, Petrus 1, Szmolek 1, Albek 1, Csíkos 1
The post A Golovin-éra egyik legnagyobb vereségét szenvedte el a női kéziválogatott first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24sport





