A tömegbukás majdnem véget vetett a Tour de Hongrie szakaszának

Thumbnail for 6512621

Nem sokon múlt, hogy lefújják a Tour de Hongrie csütörtöki szakaszát, írta a Telex.

A napilap Arató Róbert versenyorvost kérdezte a második szakasz horrorisztikus jelenetéről, amikor 30-40 kerékpáros bukott. A versenyzők ilyenkor sokszor tehetetlenek, ha egyikük elesik, beindul a dominó-effektus és sorra buknak a többiek is. A beszámolóból kiderült, a második szakaszon a teljesség igénye nélkül

  • Fredrik Wandahl agyrázkódást és koponyatörést szenvedett,
  • Pablo Torresnek a koponyája zúzódott, a szemöldökén és az arcán is voltak zúzódásos sérülések,
  • Max van der Meulen enyhe agyrázkódást szenvedett,
  • Rainer Kepplingernek pedig a bal kezén a középső ujja tört el.

A Tour mezőnyét mindennap három mentőautó kíséri, ezenkívül versenyorvos és motoros mentő is halad a bringásokkal, és a célnál is van egy mentő, hogy a lehető leghamarabb közbe tudjanak avatkozni, ha baj van.

„Ha a mezőnyben van bukás, akkor az elsődleges ellátásban a mentőmotoros, a mentőegységek és a versenyorvos vesz rész, de ha kell, mint ahogy csütörtökön is, akkor külső segítséget is bevonnak. Tegnap nagyon súlyos és komplex sérülések voltak, ezért volt szükség az Országos Mentőszolgálatra is. Ilyenkor azt kell felmérni, hogy ki az, aki nem reagál, nem kel fel, nem mozgatja úgy a végtagjait, nem vesz levegőt, vagy szótlanul ül vagy fekszik, mint ahogy tegnap is láttuk az egyik versenyzőt. Ez még egy fejsérülésnél is lehet átmeneti állapot, és rövid időn belül visszatér minden a rendes kerékvágásba, de komolyan kell venni az ilyen eseteket. ” – idézte a napilap Aratót a protokollt illetően.

Most az volt az elsődleges szempont, hogy nagy traumával sérült a fiatalember, Fredrik Wandahl. Ott a helyszínen is olyan tüneteket mutatott, ami azonnali ellátást tett szükségessé, és nagyon sokat számít az időfaktor.

Eisenkrammer Károly, a verseny főigazgatója azt mondta, hogy az Országos Mentőszolgálatnak is köszönhető, hogy nem kellett lefújni a szakaszt. A szabályok szerint legalább egy mentőnek maradnia kell a mezőny mögött, különben nem lehet éles versenyt tartani. A Tour de Hongrie esetében a versenyben dolgozó mentősök gyorsan át tudták adni a sérülteket az OMSZ-nek, és ezután fel tudtak zárkózni a mezőny mögé. Ennek köszönhető, hogy folytatni lehetett a szakaszt.

Kapcsolódó
Brutális tömegbukás a Tour de Hongrie második szakaszán, mentőhelikopterre is szükség volt

A szervezők szerint körülbelül harminc versenyző esett el.

The post A tömegbukás majdnem véget vetett a Tour de Hongrie szakaszának first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24sport

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest