Az amerikai válogatott nyerte a jégkorong-világbajnokságot, miután hosszabbítás után 1-0-ra legyőzte a svájci csapatot a vasárnap esti döntőben.
Nagyon magas színvonalat és hatalmas tempót hozott a finálé, de ez gólokkal nem párosult. Az Egyesült Államok dominált a mérkőzés nagy részében, sőt egy büntetőt is kiharcolt a második harmadban, ám Conor Garland nem tudott túljárni a kapus eszén.
Penalty shot DENIED #MensWorlds #IIHF pic.twitter.com/kbhIAXEzp9
— IIHF (@IIHFHockey) May 25, 2025
Sehogy sem sikerült bevenni a kapukat, így aztán három játékrész után is 0-0 állt az eredményjelzőn. A hosszabbítás végül meghozta az áttörést, 122 másodperc után Tage Thompson egy félpályán kapott koronggal bement az ellenfél harmadába és bebombázta a mindent eldöntő gólt.
Tage Thompson makes USA GOLDEN!
#MensWorlds #IIHF @usahockey pic.twitter.com/exwtHHDrsA
— IIHF (@IIHFHockey) May 25, 2025
Az Egyesült Államok 1933 és 1960 után a harmadik világbajnoki címüket szerezték meg. Az eddigi utolsó klasszikus világbajnoki döntőjüket 1934-ben játszották, mivel az 1960-as olimpiai diadalukat utólag ismerte el vb-aranyéremnek is a nemzetközi szövetség.
Érdekesség, hogy a svájciak a csoportkörben 3-0-ra nyertek az amerikaiak ellen, a negyed- és elődöntőben gólt sem kaptak. Nekik ez lett volna a legelső vb-cím.
Végeredmény – jégkorong-vb, döntő
Egyesült Államok-Svájc 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0), hosszabbítás után
gól: Thompson (63.)
Bronzmeccs: Svédország-Dánia 6-2 (0–0, 3–0, 3–2)
The post Az Egyesült Államok hokiválogatottja 65 év után lett újra világbajnok first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24sport