Az FTC érdekében Kubatov Gábor kész lenne hátrébb lépni

A Ferencváros elnöke, a Fidesz volt pártigazgatója, alelnöke még nem tudja pontosan, miként érinti klubját a kormányváltás. A Blikknek Kubatov Gábor azt mondja: jó viszonyt ápol az új sportállamtitkárral. Kálnoki Kis Attilával nyáron találkozik, akkor tisztázni tudják a fő irányokat. Szerinte nem lehet pénzben kifejezni, mennyit veszít a Fradi a Tisza Párt győzelmével, mert sok minden mozog a klub költségvetésésében, így nem tudni, mi lesz a „magyarszabállyal”, a tévéközvetítési jogokból befolyó összeg elosztásával, a Szerencsejáték Zrt. vagy az MVM támogatásával.

Az biztos, hogy a labdarúgóknál csökkenteni kell a játékoskeretüket, a bérköltségeket. Kubatov Gábor szerint a Ferencváros többi szakosztálynál nem lesz gond, a Fradiváros rendőrségi vizsgálatáról azt mondja: az kiváló projekt volt, talán a legnagyobb fájdalmuk, hogy nem hajthatták végre, de a Fradivárosra

fordított pénz minden fillérje a Ferencvárosban van, méghozzá pont úgy, hogy a magyar állam az adott támogatást nekünk megadta.

Szerinte ebből sem neki, sem a felügyelőbizottságnak vagy a Fradi vezetésének nem lesz problémája. Kubatov Gábor összel a tisztújító kongresszuson várhatóan újra indul az FTC elnöki posztjáért, de ha a klubnak az lenne az érdeke,

hogy olyan tulajdonos, olyan szponzor, olyan ember kerülne ide, aki méltó erre a posztra,

természetesen hátrébb tudna lépni. A megélhetése miatt nem aggódik, sok ajánlata, érdekes ötlete van. Más pártot szolgálni nem akar,

pedig lenne politikai lehetőség is,

így egyelőre kivár.

The post Az FTC érdekében Kubatov Gábor kész lenne hátrébb lépni first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24sport

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest