Egy hónap múlva rajtol a focivébé, de még sok a kérdés Irán kapcsán

Luis Suárez

Az Irán részvételével kapcsolatos bizonytalanság az egyik téma, ami uralja a sportsajtót az egy hónap múlva kezdődő a 23. labdarúgó-világbajnoksággal kapcsán.

A közel-keleti háború miatt korábban felmerült, hogy más válogatott helyettesíthetné az ázsiai ország csapatát, azután az, hogy az iráni együttes az Egyesült Államok helyett Mexikóban játszaná csoportmérkőzéseit, de jelenleg úgy áll a helyzet, hogy

marad az eredeti menetrend.

Az iráni labdarúgó-válogatott az egymást követő negyedik világbajnokságára jutott ki – a csapatnak eddig még nem sikerült továbblépnie a csoportküzdelmekből. Az irániak mindhárom mérkőzésüket az Egyesült Államokban játszanák, Új-Zélanddal és Belgiummal Los Angelesben, míg Egyiptommal Seattle-ben, így a válogatott bázisa is Amerikában lenne.

A rendezők, a nemzetközi szövetség és az irániak közös szándéka, hogy ott legyen a vb-n a perzsa állam válogatottja, az irániak azonban szeretnék, ha bizonyos feltételek teljesülnének, írja az MTI. Ezek

  • a vízumkérelmek pozitív elbírálására,
  • a csapat biztonságára, a nemzeti szimbólumok tiszteletben tartására vonatkoznak.

A történelem első 48 csapatos világbajnoksága június 11-én rajtol, a nyitómérkőzésen Mexikó ellenfele a Dél-afrikai Köztársaság lesz Mexikóvárosban. A döntőt július 19-én rendezik.

The post Egy hónap múlva rajtol a focivébé, de még sok a kérdés Irán kapcsán first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24sport

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest