Érett a meglepetés, ám a DVTK kapusa hagyott egy labdát a hálóba hullani, amitől beindult a Fradi

Nem kezdett nagyon erősen a Diósgyőr, de viszonylag hamar felvette a meccs ritmusát, fegyelmezetten védekezett és mutatott pár életjelet is. Ez főleg annak volt köszönhető, hogy Nebojsa Vignjevic vezetőedző meghúzta a váratlant és több fiatal játékost is a kezdőbe nevezett. Közülük Macsó Máté kiemelkedőt nyújtott az első félidőben, jól kombinált, látványos szólója is volt, ráadásul az ő beadásából fejelt gólt Pető Milán.

Szünetben ezzel vezetett a DVTK 1-0-ra, de a klub egykori játékosa csereként beállva kibabrált a Diósgyőrrel. Elton Acolatse beadása ugyanis szörnyen sikerült, de az élete második NB I-es meccsén szereplő Megyeri Gábor kapus csúnyán benézte, hol landol majd és nemes egyszerűséggel hagyta beesni a hálóba.

Ez teljesen kiütötte mentálisan a vendégeket, teljesen szétesett a játékuk, a védekezésük sem működött kellően hatékonyan, csak idők kérdése volt egy újabb találat. Nem is kellett rá sokat várni, egy kipattanót Lenny Joseph a jobb felsőbe kanalazott a 60. percben. Negyedórával később Mariano Gómez fejelt harmadik gólt, ezzel pedig lényegében lezárult a meccs is.

Győzelmével a Fradi tapad a listavezető ETO-ra, jövő héten előbb a Puskás Akadémiával meccsel hétköznap, majd hétvégén Győrbe utazik a bajnokság egyik, ha nem a legfontosabb meccsére.

Kapcsolódó
Válogatott játékosokkal indult be az ETO, lefocizta a Puskás Akadémiát

Alapos verést kaptak a felcsútiak, győzelmi kényszerben a Ferencváros.

The post Érett a meglepetés, ám a DVTK kapusa hagyott egy labdát a hálóba hullani, amitől beindult a Fradi first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24sport

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest