Jackl Vivien 15 évesen olimpiai szintet úszott, Milák Kristóf kikapott

Thumbnail for 5822576

A mindössze 15 éves Jackl Vivien meglepetésre olimpiai szintet érő idővel nyert 400 méter vegyesen a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság csütörtöki döntőjében.

A Tatabányai Vízmű Sportegyesület (TVSE) versenyzője 4:34.96 perces idővel ért célba, megelőzve Kapás Boglárkát és Mihályvári-Farkas Viktóriát. A szám olimpiai és ötszörös világbajnoka, Hosszú Katinka 13 másodperccel elmaradva az 5. helyen csapott célba.

A férfiaknál Milák Kristóf előbb 200 gyorson 1:48.15 perces idővel nyert, megelőzve Kovács Attilát és Németh Nándort, majd nagy csatára késztette 50 pillangón a szám 2021-es Európa-bajnokát, Szabó Szebasztiánt, de csak megszorítani tudta, végül mögötte a második helyen végzett.

The post Jackl Vivien 15 évesen olimpiai szintet úszott, Milák Kristóf kikapott first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24sport

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest