Michael Cox a The Athleticen megjelent cikkében amellett érvel, hogy manapság luxusnak számít egy Haaland típusú játékos csapatba állítása, a kluboknak pedig a klasszikus kilencesek helyett azokat a játékosokat kellene keresniük, akik jobban használhatóak a csapatjátékban. A szakíró szerint a kluboknak továbbra is szükségük van a klasszikus kilencesekre, azonban nem első számú opcióként, hanem csupán hasznos alternatívaként. A felvetés kapcsán beszéltünk arról, hogy van, akinek a csapatba állításával megéri vállalni a kockázatot; arról, hogy mire kiváló példa Darwin Núñez; illetve azt is kitárgyaltuk, hogy milyen különböző támadóprofilok vannak, és ezeknek mik a jellemzői.
Kitárgyaltuk azt a hírt is, miszerint a Premier League fontolóra veheti, hogy a jövőben büntetést szabjon ki egyes játékosokra, ha úgy érzi, hogy a gólörömük rontja a játék jó hírét, vagy felbőszíti az ellenfél játékosait és/vagy szurkolóit. Az elmúlt hetekben számos olyan eset van, ami az angol liga vezetőinél napirendre tette ezt a kérdést: előbb Iliman Ndiaye kapott sárgát azért, mert miután megszerezte csapata győztes gólját a Brighton ellen, úgy ünnepelt, hogy karjaival egy sirályt imitált, majd Myles Lewis-Skelly másolta a neki beszóló Haaland gólörömét az Arsenal City elleni 5-1-es győzelme alkalmával. A Premier League futballért felelős vezetője, Tom Scholes odáig merészkedett, hogy úgy nyilatkozott, hogy van egy határ, amit ha átlépnek egyes játékosok az ünneplés során, akkor azzal a liga döntéshozóinak foglalkoznia kell.
Az egész világ Cristiano Ronaldóról beszél, miután a rá jellemző szerénységgel kijelentette, ő minden idők legkomplettebb játékosa. A munkamorál megtestesült szobrának kijelentését mi sem hagytuk szó nélkül, és még egy Dzsudzsák Balázs–CR7 párhuzam is előkerült.
The post Jobb ma egy Havertz, mint holnap egy Haaland first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24sport