Újabb magyar játékosát értékesítette az NB I-ben címvédő ETO labdarúgócsapata, Tóth Rajmund ugyanis a török élvonalbeli Konyaspornál folytatja.
Új klubja bejelentése szerint négy szezonra szóló szerződést írt alá a 22 éves játékos.
A Nemzeti Sport Online azt írja, 1,7–1,8 millió euró lehet a védő vételára, amit a török klub három részletben fizethet ki, ugyanakkor a megállapodás különböző feltételekhez kötött bónuszokat is tartlmaz, melyekkel együtt ez az összeg kétmillió euró fölé emelkedhet.
Kulcsjátékosa volt a bajnokcsapatnak
Az ETO honlapja emlékeztet rá, hogy a győri nevelésű Tóth az NB II-ben 24, az NB I-ben 55 találkozón játszott a csapatban, kilencszer pedig a nemzetközi mezőnyben lépett pályára. Alapembere volt az előző szezonban bajnoki címet nyert győri együttesnek is, a 33 fordulóból 30 során pályára lépett, kétszer eltiltás miatt nem játszott, egyszer pedig kispadozott a Kazincbarcika ellen. Az ötödik lefoglalkoztatottabb játékos volt Borbély Balázs csapatában.
Tóth egyik nagy erőssége a szerelés, és erről a Kisvárda elleni, utolsó fordulós bajnokin is meggyőződhetett mindenki, amikor a 92. percben hátulról rálépett a labdára még az előtt, hogy Balogun el tudta volna lőni azt. Bár a kisvárdaiak tizenegyest reklamáltak, győri szabadrúgással folytatódott a meccs, amelyet aztán 1–0-ra megnyert az ETO, és ezzel biztosította be a bajnoki címét.
A Konyaspor az előző szezonban a kilencedik helyen zárt a Süper Ligben, az új idény nyitófordulójában vereséggel rajtolt.
Döcögősen indul a szezon az ETO-nak
A győrieket a nyáron olyan alapemberek hagyták el korábban, mint Vitális Milán, Csinger Márk, Nadhir Benbouali, illetve a kispadon is váltás történt, Borbély Balázs már a Ferencvárost irányítja. Efraín Juárez vezetésével nem sikerült jól a nemzetközi kupaszereplés, három párharcából kettőt is elbukott a csapat, amelynek már nincs esélye főtáblára jutnia. A bajnokságban három meccse volt eddig az ETO-nak, egy győzelem és két döntetlen a mérlege.
The post Külföldre szerződött az előző NB I-es szezon legfontosabb szerelését bemutató Tóth Rajmund first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24sport





