Max Verstappen: A szimulátor helyett Mario Karton gyakorlok

George Russell és Charles Leclerc csatája az Ausztrál Nagydíjon.

A négyszeres világbajnok már 2024-ben is élesen bírálta a tervezett változtatásokat, de az elektromotorokat kipróbálva sem lett jobb a véleménye. Verstappen sok társához hasonlóan a Mario Karthoz hasonlította az első idei F1-es futamot, amelyben különböző versenyt segítő tárgyakat lehet a versenypályán begyűjteni. A felkészülésével kapcsolatban ezzel gúnyolódott.

Találtam egy olcsó megoldást: a szimulátoromat Nintendo Switch-re cseréltem, úgyhogy kicsit Mario Kartozok, azon gyakorlok… Már egészen jól megy a gombák megtalálása. A kék páncél még kicsit nehezebb, de dolgozom rajta! A rakéták még nincsenek meg. De folyamatban!

– mondta, amikor arról kérdezték, mekkora előny az új energiagazdálkodós versenyben, hogy sokat szimulátorozik.

Max Verstappen went into full Mario Kart mode for China. pic.twitter.com/nGofCp2seN

— Motorsport (@Motorsport) March 12, 2026

Verstappen egyébként elárulta, hogy egyeztetett a Forma-1 vezetőivel, ezért azt reméli, hogy 2027-re javulni fog a helyzet. A 2026-os szezon a hétvégén Sanghajban folytatódik.

Kapcsolódó
Beköszöntött a Forma–1 történetének legbizonytalanabb korszaka – de lehet, hogy visszatér a szórakozás is

A nemzetközi sajtó elsősorban a szabályváltozásokra reagált a szezonnyitó Ausztrál Nagydíj után.

The post Max Verstappen: A szimulátor helyett Mario Karton gyakorlok first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24sport

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest