Thumbnail for 5821763

Milák Kristóf két számban, Hosszú Katinka pedig 400 vegyesen jutott be az úszók országos bajnokságának csütörtöki döntőjébe.

A délelőtti programban Milák 23.54-gyel, legjobb idővel jutott be az 50 méteres pillangóúszás döntőjébe. Ennek a számnak érdekessége, hogy még soha nem nyert aranyérmet az ob-n, de az elmúlt négy évben egyaránt második lett. A futamában szerepelt Szabó Szebasztián is, őt 24 századdal győzte le. Milák 200 gyorson is megelőzött minden magyart 1:49.21-gyel, de az osztrák vendégúszó, Alexander Trampitsch (1:49.14) megelőzte őt.

Hosszú pályafutása során olimpiai, világ- és Európa-bajnoki címet is nyert 400 vegyesen, így az ob-n is sokan ezen a távon várták, milyen teljesítményre képes. A nagy visszatérő harmadikként jutott döntőbe 4:49.80 perccel, Mihályvári-Farkas Viktória (4:41.44) és Jackl Vivien (4:44.85) előzte meg.

A 17 órakor kezdődő döntőket a Duna World és az m4sport.hu közvetíti élőben.