Tragikus hirtelenséggel, 32 évesen meghalt Szófiában Németh Zsanett Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó, írja a Nemzeti Sport. A sportnapilap azt írja, hogy a bolgár szövetség megerősítette a hírt.
A bolgár dnes.bg úgy értesült, hogy Németh Zsanett a szófiai lakhelyén a 11. emeletéről zuhant a mélybe.
Németh az U23-as korosztályban kétszer is Európa-bajnok volt, majd a felnőtt mezőnyben 76 kg-ban kijutott 2016-os riói olimpiára, melyen a tizedik helyen végzett. 2017-ben Eb-ezüstérmet szerzett Újvidéken, két évvel később bronzérmet nyert a kontinenstornán. 2023-ban úgy döntött, hogy Bulgáriát szeretné képviselni a versenyeken.
A nehézsúlyú birkózó 2021-ben versenyzett legutóbb világversenyen, írja az MTI, amely szerint néhány hete megnyerte az országos bajnokságot. Nemrég a CSZKA Szófiához igazolt, a klub kifizette volna azt a 10 ezer svájci frankos díjat, mely által bolgár színekben indulhatott volna a világ- és Európa-bajnokságokon.
A Nemzeti Sport arról ír, hogy napok óta érezni lehetett a sportolónőn, hogy lelki problémái vannak. Szó volt hazaköltözésről – az MTI-nek is hasonlóan értesült –, egykori klubjában, az UTE-ban szívesen fogadták volna vissza. A sportnapilap szerint a hazai szövetséggel is felvették a kapcsolatot a visszatérés kapcsán.
Figyelem!
Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123 ingyenes, lelkielsősegély-számot!
The post Tragikus hirtelenséggel meghalt a 32 éves, Európa-bajnoki ezüstérmes magyar birkózó first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24sport





