Négy kiskutyát hagytak a sorsukra egy szatyorban a Nyékládházánál található Debreczeni-tónál az út mentén, az állatokat sikerült megmenteni – derült ki az RTL Híradóból.
A nagyjából hathetes kölyköket járókelők találták meg, ők hívták az állatvédőket. Az állatok jó állapotban voltak, ám a kiérkező állatvédők szerint ha tovább maradnak kint a bevásárlótáskában, kihűlhettek volna, éhenhalhattak volna, vagy egy ragadozóállat elragadhatta volna őket. A kutyákat először a Diósgyőri Szurkolók az Állatokért Alapítvány vette magához, majd a Putrinka Állat és Természetvédő Alapítványhoz kerültek. Jelenleg karanténban vannak, egyelőre nincsen igazolt betegségük. Nevet is kaptak: Brúnó, Emma, Daisy és Teddy.
Az alapítvány célja, hogy terápiás kutyákat képezzenek, így amennyiben a megtalált kutyakölykök alkalmasak rá, belőlük is segítő lehet.
The post Szatyorban raktak ki négy kutyakölyköt, terápiás kutya lehet belőlük first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





