Az amerikaiak és az európaiak számos kérdésben látványosan nem értenek egyet, az egészségügyi politikától kezdve a fegyverviselési etikettig. Ám minden nyáron, amikor kölcsönösen ellátogatnak egymás kontinensére, megmutatkozik egy jóval csendesebb megosztottság is. Az Amerikában utazó európaiak arra panaszkodnak, hogy az üzletek és éttermek olyan dermesztően légkondicionáltak, hogy kabátot kell felvenniük; ha pedig újra kilépnek a szabadba, azonnal bepárásodik a szemüvegük. Az Európában nyaraló jenkik ezzel szemben hűvös komfortot várnak el, és morcosak lesznek, amikor azt tapasztalják, hogy sok óvilági épületben kénytelenek egyszerűen csak izzadni és tűrni.
Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio





