Török Gábor kirakott egy videót arról, amikor a Partizán kérdésére a miniszterelnök odaszól neki a korábbi Facebook-vitájukra reagálva. A vitában Török azt mondta, amire most a Tisza készül Sulyok Tamás kapcsán, az még az előző másfél évtized alkotmányos barkácsolásai között is feltűnő. Magyar pedig ott és a sajtótájékoztatón is úgy reagált, hogy ez a nép akarata:
Én nem javaslom senkinek, bármilyen elemzőnek is tartja magát, hogy két fagyizás közben a demokratikus népakaratot felül akarja írni.
Az elemző erre most egy Szijjártó Pétertől származó idézettel válaszolt 2010-ből:
»Ha egy kormánynak az a feladata, hogy megmentse az emberek nyugdíját, akkor nem blogoló politológusok véleményét kell előzetesen kalkulálnia.”
(Szijjártó Péter 2010-ben az AB jogköreit korlátozó alkotmánymódosítás kapcsán)
Erre a miniszterelnök a poszt alá kommentelve azt írta:
Nem baj, hogy mindent előre világosan elmondtunk, vállaltunk és ennek fényében kaptuk választáson a valaha volt legnagyobb felhatalmazást? Nem érez kis különbséget e között és a Fidesz felhatalmazás nélküli alkotmányozása között?
Egyelőre itt tart az elmúlt három évszázad legjelentősebb konfliktusa Török és Magyar között.
The post Török Gábor egy Szijjártó-idézettel válaszolt Magyar kritikájára, a miniszterelnök nem hiszi el, hogy török nem látja a különbséget first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





