Az olajipar ellen jöttek az EU-s zöld szabályok, most zöldbefektetéssé minősítették az olajkitermelést

Thumbnail for 7146470

Az Európai Unió tagállamai olyan javaslatról állapodtak meg, amely jelentősen lazítaná a fenntartható befektetésekre vonatkozó uniós szabályokat. A változtatás lehetővé tenné, hogy nagy olaj- és gázipari vállalatok is bekerüljenek a zöld befektetési alapokba, amennyiben éves nettó beruházásaik legalább ötödét zöld projektekre fordítják – még akkor is, ha emellett milliárdokat költenek új fosszilis projektek kiépítésére. A tervezetről még az Európai Parlamenttel és a Bizottsággal is meg kell egyezni, és a részlet várhatóan komoly politikai vitákat generál.

Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest