Orbán Anita elárulta, miben fognak együttműködni a V4-ek

Thumbnail for 7145005

A visegrádi négyek legutóbbi találkozóján több fontos megállapodás született a miniszterelnökök között, jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter. A tagországok vezetői döntöttek arról, hogy ezentúl minden európai tanácsülés előtt egyeztetni fognak egymással, többek között a hétéves uniós költségvetésről, az energiaárakról, a versenyképességről és az illegális migrációról. A cseh miniszterelnök javaslatára a szlovák elnökség alatt találkozót terveznek a német és az osztrák kancellárral. Kiemelt témaként szerepelt az észak-dél vasúti összeköttetés fejlesztése is: Magyar Péter egy Gdansktól Triesztig, illetve Hamburgtól Budapesten át délig tartó infrastruktúra-fejlesztési tervet mutatott be.

Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest