Egy magyar zarándok is a nepáli villámáradás helyszínén tartózkodott – közölte szerda délután a Külügyminisztérium.
A nepáli tiszteletbeli konzulunk tájékoztatása szerint egy fő magyar zarándok tartózkodott a helyszínen, az ő azonosítása és tartózkodásának tisztázása jelenleg is folyamatban van
– írta a tárca a lapunkhoz eljuttatott közleményben. Hozzátették: a magyar konzulok folyamatosan nyomon követik az eseményeket, és kapcsolatban állnak a helyi hatóságokkal. Az érdemi fejleményekről további tájékoztatást ígértek.
Mint korábban megírtuk, a nepáli turisztikai hivatal szerint legalább 384 turista eltűnését jelentették, közülük 291-en külföldi állampolgárok.
A Nepál és Tibet határvidékén pusztító villámáradást az első információk szerint egy földrengés, majd az azt követő lavina idézhette elő. Az áradás épületeket és egy hidat is elsodort, a mentést pedig a megrongálódott utak, a megszakadt kommunikáció és az erős szél is nehezíti.
The post Nepáli katasztrófa: Egy magyar zarándok is a helyszínen volt, még keresik first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





