Jó felfogásban kezdte a meccset a Debrecen, Cibla szép szóló után jól tette át a labdát hosszúra, ám a napokban igazolt Dénes nem tudta jól átvenni, így nem is tudott kapura lőni. Dzsudzsák 16 méteres lökete is ígéretes volt, ám a léc fölött suhant el.
Az első negyedóra után átvette az irányítást a dán csapat, amely egy szöglet után szerzett vezetést, a brazil Gabriel Pereira fejelt a bal sarokba.
A második vendéggól is egy szöglet után született, nem tudott felszabadítani a debreceni védelem, a szintén brazil Robert pedig akrobatikus mozdulattal küldte kapura a labdát, ami Lang fejét érintve hullott be a sarokba.
A folytatásban többször is növelhette volna előnyét a Köbenhavn, amely idővel félgőzre váltott, és így is kényelmesen őrizte az előnyét. A hosszabbításban aztán egy újabb szöglet után valószínűleg a párharcot is lezárta a dán csapat, a 46-szoros válogatott Cornelius csúsztatott a bal sarokba.
A Köbenhavn úgy nyert 3-0-ra, hogy öt szöglete volt a meccsen, és ebből három után gólt ünnepelhetett.
Konferencia Liga, selejtező, 3. forduló, első mérkőzés:
Debreceni VSC – FC Köbenhavn (dán) 0-3 (0-2)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 6120 néző
v.: Jorgji (albán)
Debrecen: Andrejev – Szécsi, Mejias, Lang, Keller – Batik – Dénes (Vajda, 65.), Dzsudzsák, Boskovic (Sain, 46.), Cibla (Kaye, 65.) – Baldoni (Szendrei, 85.).
Köbenhavn: Kotarski – Meling, Pereira, Beijmo, Lopez – Kral, Delaney (Clem, 79.) – Elyounoussi (Olsen, 92.), Madsen (Nasnas, 89.), Robert (Vianney Ndjee, 79.) – Cornelius.
gól: Pereira (21.), Robert (35.), Cornelius (91.)
sárga lap: Baldoni (15.), Boskovic (39.), illetve Clem (80.)
A Győr otthon még megfordíthatja
A magyar bajnok ETO FC egy öngóllal 1-0-ra kikapott csütörtökön a lett FC Riga vendégeként a párharc első mérkőzésén.
Nagyon rosszul kezdődött győri szempontból a mérkőzés, a menteni igyekvő Selyem ugyanis a saját kapujába továbbította a labdát egy ártatlannak tűnő beadás után, így gyorsan hátrányba került a vendégcsapat.
A folytatásban alig volt a labda a tartalékosan felálló magyar bajnoknál, a hazaiak irányítottak, és elsősorban beadásokkal próbálkoztak. Sokáig nem alakult ki gólhelyzet Petrás kapuja előtt, majd az ETO a félidő derekán kijött a szorításból. Olyannyira, hogy majdnem sikerült egyenlítenie,
Bumba lövése után azonban a kapufa megmentette a Rigát a góltól.
A játékrész vége a korábbiaknál kiegyenlítettebb játékot hozott, két veszélyes hazai megmozdulással, amelyek után a győri kapus védett, olvasható az MTI tudósításában.
A fordulás után visszaesett az amúgy sem magas színvonal, sokáig szinte eseménytelenül csordogált a játék. A 60. percben aztán Petrásnak ismét nagyot kellett védenie, miután Galo teljesen üresen lőhetett. Később az első gól előtt beadó Diop ugrott ki, de hiába lőtt a hálóba, a találatot les miatt érvénytelenítették.
A másik oldalon Schön használta ki, hogy egyedül hagyták, jó 25 méterről kapura lőtt, Orols azonban hárítani tudott. A hajrában mindkét csapat előtt adódott még gólszerzési lehetőség, de ezek kimaradtak, így a Riga várhatja kedvezőbb helyzetből a jövő heti visszavágót.
Konferencia Liga, selejtező, 3. forduló, első mérkőzés:
Riga FC (lett) – ETO FC 1-0 (1-0)
Riga, Skonto Stadion
v.: Lejbovic (izraeli)
Riga: Orols – Jurkovskis, Paulo Eduardo, Musah, Salazar (Tonisevs, 88.) – Galo, Ankrah, Iago Siqueira (Oulad, 88.) – Auani (Taiwo, 77.), Reginaldo Ramires (Badamosi, 66.), Diop (Cernomordijs, 77.).
ETO: Petrás – Selyem, Umathum, Ulbrík, Krpic – Décsy, Szép, Schön (Csorba, 91.) – Njie (Stefulj, 80.), Bumba (Huszár, 61.) – Djukanovic.
gól: Selyem (3., öngól)
sárga lap: Paulo Eduardo (19.), Auani (73.)
The post Szöglet utáni gólokkal süllyedt el a Loki, öngóllal kapott ki a Győr first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





