Győzelemmel tért vissza, de egyből megbukott a doppingteszten a kétszer már eltiltott olimpiai bajnok

A 2008-as pekingi nyári játékokon 50 kilométeren aranyérmes olasz atléta április 26-án a német nyílt gyalogló bajnokságon állt rajthoz és 3:01:55 órás eredménnyel az első helyen ért célba a maratoni távon.

A németországi doppingellenes ügynökség viszont hétfőn közölte, hogy mintájában EPO nyomaira bukkantak, ezért eljárás indítanak ellene.

Volt, hogy még az élettársát is eltiltották

A 41 éves Schwazer 23 évesen lett aranyérmes Pekingben, majd a 2012-es londoni olimpiára is esélyesként készült, viszont kevéssel azt megelőzően EPO-t találtak az egyik mintájában, később elismerte, hogy tiltott szert használt.

Akkor 45 hónapra tiltották el és nyolc hónapos felfüggesztett börtönbüntetést is kapott.

Akkori élettársát, Carolina Kostner világbajnok műkorcsolyázót pedig 16 hónapra tiltották el, mert segédkezett Schwazernek.

Hiába tagadott, másodszor is eltiltották

Visszatérése után, 2016-ban ismét pozitív lett az egyik teszteredménye. Ezt a vétket Schwazer nem ismerte el, tagadta, hogy anabolikus szteroidot használt volna, ám panaszát elutasították és nyolc évre szóló büntetést kapott. Azóta az áprilisi német utcai bajnokság volt az első jelentős versenye, visszatérése azonban vélhetően ezzel gyors véget ér.

The post Győzelemmel tért vissza, de egyből megbukott a doppingteszten a kétszer már eltiltott olimpiai bajnok first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24sport

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest